ОДЕСЬКИЙ ХУДОЖНІЙ МУЗЕЙ ПРЕЗЕНТУВАВ ЦИФРОВИЙ АРХІВ

23 лютого команда Одеського художнього музею презентувала двомовну онлайн-платформу із цифровим архівом. У ньому описали й оцифрували понад 5400 файлів із більш ніж 30 музейних фондів.

Цифровий архів ОФАМ містить важливі документи з історії музею, фотографії, експозиційні плани та афіші, статті, матеріали про видатних працівників та мистецьке життя Одеси різних епох. Ознайомитися із каталогом можна на сайті музею за посиланням. Проєкт був зреалізований за підтримки Goethe-Institut Ukraine та Міністерства закордонних справ ФРН. У подальшому команда музею буде удосконалювати й розширювати архів новими документами.

Із початку повномасштабного російського вторгнення музей продовжує оберігати, захищати та поширювати українське мистецтво. Експозиція “XX—XXI: від двадцятих до двадцятих” знята зі стін та евакуйована у безпечне місце, однак буде повернута в музей після перемоги.

Фотографії Одеського художнього музею 24 лютого 2022 року. Частина команди музею евакуює роботи

Нині в ОХМ триває новий цикл виставок “Мови війни”, присвячений пережитому досвіду українців з початку вторгення Росії. 26 лютого 2023 року відбудеться відкриття виставок митців Миколи Лукіна “Ґрунтові води” та Данила Мовчана “Де твоє жало?!”. Відвідати подію можна буде о 12:00 за адресою ​​м. Одеса, вул. Софіївська, 5а.