«Очі квітів»: проєкт до 140-річчя Ганни Собачко-Шостак

Учора, 15 грудня, у Національному музеї декоративного мистецтва України відкрили виставковий проєкт «Очі квітів». Він присвячений 140-річчю унікальної художниці Ганни Собачко-Шостак.

Проєкт розпочався з виставки, на якій презентують близько 50 робіт Ганни Собачко-Шостак, створених з 1911 року до 1964 року. Виставкова експозиція об’єднує твори традиційного мистецтва — кераміку, килими, вишивку, гаптування — та живописні роботи художниці.

Ганна Собачко-Шостак — перша українська художниця-авангардистка. Її твори презентували на виставках на початку ХХ століття у Києві, Парижі, Берліні та Нью-Йорку. Про свої малюнки Ганна говорила: «Як намалювала б квітку точнісінько такою, як вона є, як всі її бачать, то мені б сказали люди у селі: „То ж не твоя квітка, Ганно, а природня, огородня“». Тому мисткиня вигадувала, фантазувала. 

«Квіти і листя художниця збирає в екзотичні букети, вінки, гірлянди, що трансформуються в образи птахів, комах, риб, фантастичних істот. Її схильність до інтерпретації традиційних мотивів є винятковим явищем в історії європейського мистецтва ХХ століття»,  — зазначає кураторка проєкту мистецтвознавиця Діана Клочко.

Окрім виставкового простору (куратор експозиції — художник Петро Бевза), проєкт матиме велику просвітницьку програму (кураторка воркшопів — Ксенія Ковальова). Це екскурсії, лекції, презентації книжок і журналів, воркшопи, майстер-класи, гастроподії, флористичні заходи і фешн-шоу. Запланований тематичний концерт аматорського хору БАХ, передріздвяний ярмарок майстрів кераміки та авторської графіки.

Виставково-просвітницький проєкт «Очі квітів» триватиме до 31 березня 2024 року. Адреса: м. Київ, вул. Лаврська, 9, корпус 2.

Сторінка проєкту на Facebook.