Non-objective art покаже Центр сучасного мистецтва М17

“Велике Коло” – міжнародний мультиекспозиційний проект, що представить незалежні художні об’єднання та проекти non-objective art з усього світу. 

Протягом століть художники малювали переважно репрезентативні зображення – портрети людей, грандіозні сцени історичних подій, пейзажі. Але на початку ХХ сторіччя разом з технічним прогресом художні ідеї починають змінюватися, і важливішим, ніж фотографічна фіксація дійсності, стає бачення художника та сенс, який він вкладає у роботу. Так, виникає ідея безпредметності, і художники-авангардисти виходять за межі традиційних медіа та формують нові види творчості, що актуальні і сьогодні. 

Безпредметне мистецтво це правда у сьогоднішньому світі постправди; це мистецтво, яке нічого не говорить, а тому глядач вимушений звертатися до власних відчуттів, асоціацій, досвіду”, – Тіберій Сільваші, український художник, член мистецького об’єднання KNO.

Робота Олени Домбровської

На межі ХХ-ХХІ сторіччя виникає рух незалежних художніх проектів та угруповань в сфері безпредметного мистецтва: на початку 90-х років – “Живописний заповідник” у Києві, наприкінці 90-х – “CCNOA” в Брюсселі та “PS project” в Амстердамі. Друга хвиля художніх об’єднань з’являється на межі першого і другого десятиріччя 2000-х: “SNO” в Сіднеї, “IS projects” у Лейдені, “Saturation Point” в Лондоні, “ParisCONCRET” в Парижі, у 2013 році в Пон-де-Кле (Франція) започатковують бієнале безпредметного мистецтва, у 2017 році “e9a project space” у Фрайбурзі, “West Projects” в Сіднеї, а в Києві засновується мистецька організація – “KNO | Kyiv Non Objective”.

За своєю стратегією Центр сучасного мистецтва М17 прагне інтегрувати українське сучасне мистецтво у світовий контекст. Тому для нас важливі міжнародні проекти, що об’єднують вітчизняних та відомих закордонних митців. А той факт, що виставка «Велике коло» проходить у Києві ще раз підтверджує визнання творчості українських лідерів напряму безпредметного мистецтва”, – Наталія Шпитковськадиректорка Центру сучасного мистецтва М17.

Робота Сергія Попова

Проект “Велике Коло” об’єднує ці художні ініціативи та надає змогу на власні очі побачити сучасне безпредметне мистецтво, побачити, як розвинулися та трансформувалися ідеї художників-авангардистів ХХ сторіччя в роботах сучасних митців з різних країн світу.

Впродовж усього літа роботи сучасних художників представлять наступні проекти: “KNO | Kyiv Non Objective”, Київ, Україна; “Reflex Wall”, Тувумба, Австралія; CCNOA, Брюссель, Бельгія; “West Projects”, Сідней, Австралія; D.A.C., Ніцца, Франція; “Biennale Internationale d’Art Non Objectif”,  Пон-де-Кле, Франція; “e9a”, Фрайбург, Німеччина; “Saturation Point”, Лондон, Велика Британія; “TEKSAS”, Грестед, Данія; “divisible”, Дейтон, Огайо, США.

Проект матиме 4 експозиційні зміни. Експозиція #1 запропонує глядачеві познайомитися з роботами художників “KNO | Kyiv Non Objective”: Тіберія Сільваші, Бадрі Ґубіанурі, Олени Домбровської, Сергія Попова, Мирослава Вайди, а “Reflex Wall” представить настінні розписи Івана Бєлова і Діми Греда.

Відкриття 4 липня о 19:00

Вхід на відкриття вільний

Адреса: Центр сучасного мистецтва М17, вул. Антоновича 102/104

Виставка триватиме до 8 вересня 2019 року

На обкладинці робота Тіберія Сільваші