Національний художній музей випустить для продажу NFT-колекцію творів українського мистецтва у співпраці зі стартапом STAMPSDAQ. Придбати NFT-версії картин Олександра Мурашка, Олександри Екстер, Всеволода Максимовича, Миколи Пимоненка та багатьох інших класиків українського мистецтва усі охочі зможуть на початку 2022 року.
Українсько-естонський стартап STAMPSDAQ працює над створенням блокчейн-екосистеми цифрової філателії та мистецтва, аби надати можливість усім охочим купувати, продавати і обмінюватися авторизованими NFT активами. Обрані цифрові версії творів мистецтва з колекції NAMU будуть доступні на торговому майданчику стартапа у 5 ступенях рідкісності: звичайний, рідкісний, супер рідкісний, ультра рідкісний і унікальний. Нині дизайнери працюють над тим, аби надати кожному з цих рівнів неповторності завдяки анімаційним елементам. Тож, відомі полотна NAMU оживуть на екрані гаджетів, а унікальне право власності на кожен цифровий об’єкт мистецтва гарантує система блокчейну.


З кожного купленого NFT-токена музей отримуватиме роялті в обсязі 10% від вартості токену. На початку грудня стартап STAMPSDAQ планує провести публічний краудфандинг спеціального випуску токенів на платформі Binance. Пізніше їх можна буде обміняти на NFT-предмети мистецтва та поштові марки в пропорції 1 NFT = 100 токенів блокчейну STAMPSDAQ.