Національний музей Бразилії з величезною колекцією згорів у пожежі

У неділю, 2 вересня, у Ріо-де-Жанейро дотла згорів Національний музей Бразилії, який існував близько 200 років та був найстарішим науковим закладом країни.

За попередніми даними, постраждалих немає, повідомляє BBC. Четверо наглядачів, що залишалися на службі, змогли вчасно покинути будівлю. Також повідомляється, що усі експонати, а це понад 20 мільйонів, було втрачено під час пожежі.

Наразі місцева поліція з’ясовує усі обставини події.

Цього року музей, будівля якого колись була резиденцією португальської королівської родини, відзначив своє 200-річчя. Директор музею в інтерв’ю бразильському телебаченню назвав пожежу “культурною трагедією”.

У цьому музеї були виставлені тисячі експонатів, що розповідають про історію Бразилії та інших країн, в тому числі й експонати з Давнього Єгипту. Експозиція включала важливі для науки знахідки — кістки динозавра та скелет давньої жінки, яким було 12 тисяч років. Це найдавніший скелет людини, коли-небудь знайдений на американському континенті.

Національний музей Бразилії розташований в парку Кинта-да-Боа-Віста в північній частині Ріо-де-Жанейро. Його заснував у 1818 році король Португалії Жуан VI. Колекція музею налічувала до 20 мільйонів експонатів, що складалися з тварин, комах, мінералів, предметів побуту, єгипетських і південноамериканських мумій і старожитностей, артефактів, найстаріших людських скам’янілостей, які були знайдені в Бразилії тощо.