Найбільше полотно Модільяні виставлять на продаж за 150 млн доларів

Sotheby’s пропонує на продаж найбільше полотно Амедео Модільяні – «Лежачу оголену (на лівому боці)». Попередня оцінка витвору становить 150 млн доларів – найвищий естімейт для творів мистецтва, які коли-небудь виставляв на торги аукціонний дім.

Амедео Модільяні (1884-1920) – італійський художник і скульптор, один з найвідоміших художників кінця XIX – початку XX століття, представник експресіонізму. Модільяні по праву вважається майстром зображення краси оголеного жіночого тіла. Він одним із перших почав зображати ню більш реалістично в емоційному плані. Оголена натура у творчості Модільяні – це не абстрактні, рафіновані образи, а реальні портретні зображення. Картини Амедео, виконані в жанрі ню, вважаються перлиною його творчої спадщини.

«Лежача оголена (на лівому боці)» – полотно з культової серії, в якій Модільяні заново відкрив для сучасної епохи жанр ню. На дебютній виставці в 1917 році в Парижі ці яскраві і чуттєві зображення в прямому сенсі зупинили вуличний рух і змусили поліцію закрити показ. Сьогодні вони визнані одними з кращих досягнень в живописі епохи модернізму.

Це полотно не тільки є найбільшим в творчості Амедео Модільяні (її ширина становить 147 см), але і єдине в серії, де лежача модель зображена повністю.

Розпродаж творів імпресіоністів і модерністів пройде в Нью-Йорку 4 травня. Іншими великими лотами вечора стануть живописні роботи «Відпочинок» Пабло Пікассо (естімейт – 25-35 млн доларів), «Ранок на Сені» Клода Моне (18-35 млн доларів), «Дівчина з гітарою» Едварда Мунка (10-15 млн доларів ) і скульптура «Кіт» Альберто Джакометті (20-30 млн доларів).

Джерело: artchive.ru