Заарештовану картину “Поцілунок Іуди” з одеського музею відреставрують

Незабаром суд може зняти арешт з картини «Поцілунок Іуди», авторство якої приписують Мікеланджело Мерізі де Караваджо. Наразі полотно нарешті дозволили відреставрувати.

Робота була викрадена з одеського Музею західного і східного мистецтва в 2008 році. Полотно знайшли в 2010 році в Берліні під час спроби перепродажу підпільному колекціонерові і повернули в Україну.

Німецькі правоохоронці затримали тоді чотирьох викрадачів – росіянина і трьох українців, а в Україні було заарештовано ще близько двох десятків потенційних учасників. Робота, яка знаходиться у Києві, досі є речовим доказом у справі, через що її не можна було реставрувати.

Картина «Поцілунок Іуди», авторство якої приписують Караваджо, після 7 років «арешту» перебуває у вкрай поганому стані та потребує капітальної реставрації.  Наразі “Поцілунок Іуди” готові відновити фахівці з Венеції, про що домовилися з послом Італії. Невдовзі розпочнуться переговори щодо можливості права вивозу полотна на реставрацію до Венеції. Також має відбутися процес зняття арешту з полотна.

Джерело: artchive.ru