«На далеких островах»: емалі Олексія Коваля

З 23 жовтня до 12 листопада в Галереї сучасного мистецтва Триптих Арт проходитиме виставка емалей Олексія Коваля «На далеких островах». Подорожуючи світом, вивчаючи різні мистецькі техніки, надихаючись історією кожної країни, яку відвідав, художник створює емалеві картини, присвячені різним культурам, зупиняє мить насолоди і дарує її своєму глядачеві.

«Мандруючи островами мрій упродовж трьох років, щодня, з фарбами та інструментами в руках, створюю свої власні емалеві сади», – зізнається емальєр Олексій Коваль. Кожна велика картина експозиції є своєрідним Порталом у місця гармонії на Землі – в ті далекі Райські Острови, що дарують щастя, куди хочеться повертатися і насолоджуватися знову і знову смаком повітря, красою та гармонією.

Техніка «гарячої емалі», в якій працює автор, — живописна та ювелірно складна водночас. Щоби оволодіти нею, художник багато мандрував й  вдосконалював до віртуозності власні навички у китайських, італійських та індійських майстрів. 

«З кожною емаллю проходжу всі етапи класичного процесу творення картини: ідея, ескіз, збір матеріалу, картон у натуральний розмір, робота з міддю (як із полотном у живописі). Для кожної композиції готую кольорові проби, технологічні рішення», – пояснює Олексій Коваль.

Емальєр сміливо береться за виконання робіт різного масштабу: від тендітних мініатюр до кількаметрових панно. На створення одного такого твору йдуть місяці і навіть роки кропіткої праці.

Проходитиме виставка емалей Олексія Коваля «На далеких островах» до  12 листопада в Галереї сучасного мистецтва “Триптих Арт” (вул. Десятинна, 13). Вернісаж відбудеться 23 жовтня, у суботу, о 16.00.

Довідково

Олексій Коваль народився 16 жовтня 1977 року у м. Києві. У 1996 р. закінчив Республіканську художню школу ім. Т. Шевченка (клас живопису). У 1996-2002 рр. навчався в Національній академії образотворчого мистецтва та архітектури, факультет живопису (майстерня В. Забашти). З 2000 р. працює у монументальному мистецтві. У його доробку –– фрески, мозаїки, ескізи вітражів. У 2006-2009 рр. навчався техніці гарячої емалі в майстерні І. Кириченка та вивчав особливості техніки у приватних майстернях усього світу: в Китаї, Індії, країнах Європи. Використовує різні можливості техніки та різні матеріали – срібло, мідь, бронзу, коштовне каміння. Учасник кількох десятків персональних та групових виставок. Емалі Олексія Коваля є в приватних колекціях в Україні, Італії, Хорватії, США, Болгарії, в Непалі, Індії, Китаї, Швейцарії.