Мистецтво Мертвого моря

Ізраїльська концептуальна художниця Сігаліт Ландау винайшла власну техніку створення арт-об’єктів. Одним з основних та улюблених матеріалів мисткині стала сіль, точніше солона вода Мертвого моря. Майбутні художні роботи вона занурює у воду, прикріпивши до металевих рам. За кілька місяців кристали вкривають тканину шаром солі. Коли річ повністю покривається соляною кіркою, скульптор виймає її і виставляє на огляд глядачів.

Від початку і до кінця перформанс ретельно документується на фото і відео. А чи час виймати скульптуру Сігаліт дізнається завдяки підводним міні-камерам. «Мої скульптури – це взаємодія природи і людського світу речей. Причому матеріали, які я вибираю, повинні сподобатися морю», – зауважує Сігаліт Ландау. Мертве море для неї – місце важливих особистих спогадів, де вона часто бувала в дитинстві, вийшла заміж. Художниця переконана, що Мертве море змінює властивості занурених у нього предметів не тільки ззовні, вони втрачають утилітарне значення і стають творами мистецтва.

Сукня в період кристалізації

Після кристалізації скульптури стають неймовірно важкими. Приміром, весільна сукня почала важити близько 200 кілограм, тож, аби підняти їх зі дна моря, потрібен будівельний кран.

Весільна сукня, балетна пачка, туфлі, велосипед і навіть скрипка. З кожним предметом у Сігаліт пов’язана особиста історія, яку вона детально задокументувала у книзі «Salt Years» (солоні роки). Книга присвячена 15-річчю творчості Сегаль Ландау. Художниця переконана, що жертвує морю знакові для себе речі і море повертає їх перетвореними. У цьому вбачає біблійний сенс, віддаючи морю частину себе самої. Приміром, балетна пачка – символ її відмови від мрії стати балериною заради того, щоб батьки не розлучилися. Ця пачка, повністю змінена сіллю, – символ примарних сподівань, зцілених морем.

Сігалу Ландау народилася в 1969 роц і виросла в Єрусалимі. У 1990-ті роки вона закінчила Академії мистецтва і дизайну Бецалеля в Єрусалимі. Після піврічного стажування в Нью-Йорку, постійно живе в Ізраїлі.

Фото: Sigalit Landau Salt Years

Джерело:  ActualArtist