Музей родини Івана Франка у Києві відтепер у віртуальному просторі

Квартиру-музей родини Івана Франка у Києві тепер можна відвідати віртуально. Ініціативу «Віртуальний музей «Іван Франко у Києві» за підтримки Українського культурного фонду реалізував Міжнародний фонд Івана Франка. Проєкт передбачав створення онлайн-платформи з аудіогідом, оцифрування автентичних експонатів та проведення низки вуличних перформансів у Києві.

Віртуальний музей розміщується у п’яти кімнатах столичного будинку, в яких проживала родина сина Івана Франка Тараса в середині минулого сторіччя. Сюди в 1950 році їх добровільно-примусово переселила радянська влада зі Львова. В 2016 році в цьому будинку за ініціативи онука Івана Франка Роланда відкрито квартиру-музей.

Скріншот 3D-туру музеєм

Завдяки зручній навігації і панорамам 360° віртуальні відвідувачі можуть ознайомитися з умовами життя родини. У залах частково збережено інтер’єри: родинні меблі та колекцію картин. Також на онлайн-платформі створено розділ «Архів» з цифровими копіями листів, машинописів, малюнків та світлин сімейного архіву Франків. Загалом в рамках проєкту було оцифровано понад 2 тисячі аркушів документів. Крім цього, представлено експозицію, присвячену письменнику, який бував у Києві тричі (у 1885, 1886 і 1909 роках), та його дітям: Андрію, Петру, Тарасу та Анні, життя яких пов’язане з Києвом.

Кожен експонат та документ супроводжується аудіогідом, понад 60 унікальних текстів українською, англійською, німецькою та російською мовами. Також ресурс підтримує VR технологію.

Крім цього, у ході реалізації проєкту було проведено 10 вуличних перформансів історичними місцями, якими гуляв Іван Франко під час своїх візитів до Києва у 1885, 1886 та 1909 роках.

Відвідати музей

Джерело: ФранкоVі