Музей показує приховуване

19 жовтня в Музеї російського мистецтва відкрилась виставка «Приховані скарби», присвячена 90-річчю із дня його заснування.

К.Маковський. Портрет графині Ржевуської з дочкою.
К.Маковський. Портрет графині Ржевуської з дочкою.

19 жовтня в Музеї російського мистецтва відкрилася виставка «Приховані скарби», присвячена 90-річчю із дня його заснування, повідомляє прес-служба установи.
Вперше після реставрації представлені два шедеври давньоруського живопису кінця XVI – початку XVII століть – ікони «Спас «Яре Око» та «Богоматір Тихвинська з вибраними святими і сценами житія».
Цілий ряд виставлених робіт не відповідають загальному високому рівню постійної музейної експозиції, проте вони вирізняються цікавими сюжетами, характерними прикметами епохи, пов’язані з певними художніми процесами кінця ХVIII – першої половини ХІХ ст. Серед них твори: «Натюрморт. Квіти та овочі» учня О. Антропова Я. Нікітіна; «Ерос і Психея» Ф. Тулова; парні портрети Івана та Катерини Ханенків пензля Ф. Пеллегріні та багато інших.
На виставці також представлено зразки так званого провінційного портрета, який складає значний пласт російської культури, створений майстрами-кріпаками або непрофесійними художниками.
Особливу увагу привертають твори уславлених художників, які належать до академічного напрямку в російському живописі другої половини ХІХ століття. Серед них В. Котарбінський, П. Свєдомський.
Серед пейзажів в експозиції презентовані роботи Ю. Клевера «Захід сонця взимку. /Рибацьке село/» та А. Мещерського «На Чорній річці у Боржомі. /Кавказ/». Ці віртуозні за майстерністю виконання полотна були відсутні в музеї понад 20 років, перебуваючи у Маріїнському палаці. До таких робіт належить і велике, рідкісне за своєю темою полотно «Волга біля Жигулівських гір, видатного російського мариніста І. Айвазовського.

Довідка

В запасниках зберігається більша частина музейного зібрання, що налічує близько 12 000 експонатів. В постійній експозиції представлено лише кілька сот творів. На виставці буде показано близько 30 творів живопису.