Один із найбагатших бізнесменів Франції, власник аукціону Christie’s та меценат Франсуа Піно відкриває власний музей сучасного мистецтва в Парижі. Розміститься він в будівлі колишньої торгової біржі, що в двох кварталах від Лувру і в десяти хвилинах від Центру Помпіду. Основу музейної збірки складуть 5 тисяч творів мистецтва XX-XXI століть із колекції мільярдера.
Зібравши величезну міжнародну колекцію, відкрити власний музей в Парижі 84-річний Франсуа Піно прагнув майже 20 років. Проєкт давався нелегко. Ще в 2000 році магнат знайшов майданчик для музею на невеликому острові Сегені, оточеному вузьким кільцем Сени. Тоді приміщення колишнього заводу Renault перетворювали за проєкту лауреата Пріцкерівської премії, японського архітектора Тадао Андо, але до 2005 року процес затягувався через адміністративні складнощі.

Тоді мільярдер переключив увагу на Венецію. В 2006 і 2009 роках там з’явилося два його музеї – Палаццо Грассі і Пунта делла Догана. А через кілька років з’ясувалось, що в Парижі з’явилася вільна споруда – колишня торгова біржа. Цей пам’ятник архітектури, звичайно, більше відповідав амбіціям Франсуа Піно, аніж занедбаний завод.
Реконструкція приміщення для «Bourse de Commerce – Pinault Collection» здійснювалась за проєктом того ж архітектора, що й раніше, Тадао Андо. Ремонтні роботи, що вартували близько $170 мільйонів, завершились вчасно, у 2020 році, але через пандемію COVID-19 введення об’єкту в експлуатацію неодноразово відкладалося. Хоча «Bourse de Commerce – Pinault Collection» вже готовий розчинити свої двері для відвідувачів.
У планах Франсуа Піно зробити свою колекцію максимально доступною, тому команда нового музею готує низку виставок і на інших майданчиках. Серед них – персональні експозиції Анрі Картьє-Брессона в Національній бібліотеці Франції та Джеффа Кунса в Музеї цивілізацій Європи та Середземномор’я в Марселі. Передбачається, що музей Bourse de Commerce – Pinault Collection і далі співпрацюватиме з державними колекціями, обмінюючись експонатами і проводячи спільні виставки.
Фото та джерело: The Art Newspaper