Музей Еверсона продав єдину картину Поллока, аби урізноманітнити свою колекцію

Художній музей Еверсона в Сіракузах продав єдину картину Джексона Поллока «Червона композиція» за 13 мільйонів доларів, аби заповнити прогалини в колекції. Зокрема, на виручені кошти музей придбав сім нових робіт, включаючи твори відомих митців Шінніка Сміта і Еллен Ласперенс, Шаріф Бея та Еллен Блалок, а також місцевих художників. Вже в березні їх буде представлено на виставці музею «Хто, що, коли і де».

«Червона композиція» (1946 року) – одна з найбільш ранніх крапельних робіт Джексона Поллока, була подарована музею Еверсона в 1991 році Дороті та Маршаллом Рейзманом. Раніше твір належав торгівцю та покровителю Поллока Пеггі Гуггенхайму.

Шариф Бей, Protest Shield # 2 (2020).
Дон Уільямс Бойд “В очікуванні Медгара”, Джексон, М. С., 1963

Серед робіт, які придбав музей – «Варіант Бейла № 0021 (Різдво)» (2011-2017), скульптура лос-анджелеської художниці Шінік Сміт, чия практика включає використання одягу, текстилю та випадкових предметів. Також музей придбав розфарбовану гуашшю і графітом роботу на папері під назвою Black Gloves Gods Eyes (2019) Еллен Ласперенс.

Еллен Блелок “Bang Bang, You Dead!”, 2018
Еллен Ласперанс “Черные перчатки, Глаза богов”, 2020

Крім цього, в рамках останнього раунду придбань до колекції надійшли роботи двох художників з Сіракуз. Кераміста Шаріф Бея та ковдру «Bang Bang, You Dead!» (2018) Еллен Блалок.

Фото та джерело: ARTnews