Перша у світі віртуальна галерея гуцулів

Цьогоріч на Івано-Франківщині планують створити онлайн-галерею гуцулів, яка презентуватиме розмаїття самобутньої культури етносу. Як пояснив начальник відділу туризму Івано-Франківської ОДА Віталій Передерко, онлайн-галерея передбачає не лише оцифрування архівних фотографій та створення 3D-турів, а й віртуальну галерею з відео та подкастами, які найширше демонструватимуть унікальну спадщину Гуцульщини.

Проєкт співфінансуватиметься за рахунок грантових коштів. У 2020 році на Прикарпатті за рахунок коштів обласного бюджету створили 14 нових віртуальних турів, які представляють об’єкти природи й сакральної спадщини Івано-Франківської області. Загалом таких турів уже налічується близько 60. Їх інсталювали на новий туристичний портал області. У 2021 році ці віртуальні подорожі планують об’єднати в нову туристичну карту Прикарпаття.

Гуцульське традиційне вбрання
Гуцульські ліжники

Паралельно онлайн-галарею про життя та мистецтво гуцулів, у рамках міжнародного проєкту «Жити з мистецтвом», вже створює молодь Франківська. У стилі артхауз вони готують історії не тільки про українських митців, а й про румунських. Платформу реалізовують за кошти Європейського Союзу та за рахунок співпраці із румунською стороною.

Арт-директор проєкту  Христина Стринадюк пояснила, що матеріали записують під час експедиції. На сьогодні вдалось зафіксувати історії 17-х гуцульських народних майстрів. Водночас команда працює над монтажем відзнятих відео, написанням сюжетів та створенням сайту. На сайті буде карта з локаційним позначенням всіх майстрів. Тож будь-яка людина, яка зацікавиться певним ремеслом, зможе хавітати до них у гості.

Косівська (гуцульська кераміка), внесено до спадщини ЮНЕСКО
Косівська (гуцульська кераміка), внесено до спадщини ЮНЕСКО
Косівська (гуцульська кераміка), внесено до спадщини ЮНЕСКО
Косівська (гуцульська кераміка), внесено до спадщини ЮНЕСКО

Побачити онлайн-галерею усі охочі зможуть вже у квітні цього року. Загалом проєкт міститиме 40 історій про життя та творчість гуцулів: 20 українських та 20 румунських.

Фото: Pinterest

Джерело: WestNews  / Івано-Франківський обласний телеканал