Топ-10 світлин України фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки 2020»

Національний етап міжнародного фотоконкурсу «Вікі любить пам’ятки», який щороку проходить упродовж вересня, оголосив переможців та опублікував кращі знімки об’єктів культурної спадщини України у 2020 році. Ці світлини представлять Україну на міжнародному етапі конкурсу, де позмагаються з переможцями 50 інших країн. Відомо також, що загалом у 2020 році на конкурс подали понад 47 тисяч світлин та відео пам’яток культури України. Їх завантажили 550 авторів. Це стало рекордом за всі роки проведення конкурсу в Україні.

ТОП-10 українського конкурсу «Вікі любить пам’ятки 2020»

1 місце – фотографія Церкви Святого Юрія, розташованої у місті Дрогобич Львівської області. Авторкою фото є Олена Курило.

2 місце – аерофото історико-археологічного заповідника «Кам’яна Могила», що у смт. Мирному Запорізької області. Фото: Ельдар Сарахман.

3 місце – вечірнє зимове фото Покровського собору (Харків). Автор: Катерина Поліщук.

4 місце  – світлини вітряка, що розташований в Музеї народної архітектури та побуту в Пирогові. Автор: Руслан Грибюк.

5 місце – світлина Гончарської вежі у місті Кам’янець-Подільський. Автор: Микола Кальченко.

6 місце – світлина Миколаївської церкви, що входить у комлпекс Свято-Успенської Святогірської лаври у місті Святогірськ Донецької області. Фото: Віталій Башкатов.

7 місце – фотографія костелу-мавзолею Потоцьких (село Печера, Вінницької області). Автор: Вадим Постернак.

8 місце – панорамне фото костелу Святої Трійці в селі Зіньків Хмельницької області. Автор: Сергій Зисько.

9 місце – світлина Троїцько-Іллінського монастиря (Чернігівська область). Автор: Андрій Казун.

10 місце – фото городища «Скелька» (село Олександрівка, Херсонського району). Автор: Олег Марчук.

До слова, списки проєкту «Вікі любить пам’ятки» у Вікіпедії залишаються найбільшою відкритою базою офіційних об’єктів нерухомої спадщини України. Волонтери створили та постійно вдосконалюють (поповнюють та виправляють) цей перелік. На початку вересня 2020 року конкурсні списки офіційних пам’яток нараховували понад 89 тисяч об’єктів. Нині списки налічують понад 92 тисячі позицій. Також повідомляється, що за дев’ять років конкурсу вдалося отримати фотографії 37 889 пам’яток культури України.

Фото та джерело: Вікімедіа