Музей-архів преси, заснований істориком та журналістом Вахтангом Кіпіані, отримав нове приміщення в Києві, також на Подолі, яке за площею у кілька разів більше за нинішнє. Незабаром у ньому розпочнеться ремонт.
«…Сталась історична подія. Підписано угоду і незабаром Музей-архів преси переїде. Понад сім років тому, за кілька днів до початку Майдану, на запрошення Оксани Маркарової ми отримали дах над головою. Змогли розмістити колекцію періодики, книг, діаспоріани, самвидаву. Але місця стало мало, бо десятки тисяч книг і сотні тисяч інших паперових артефактів – це трохи і ще трошечки…», – повідомив на своїй фейсбук-сторінці Вахтанг Кіпіані.
За його словами, переїзд музею буде логістично, фінансово й організаційно дуже непростим, тож знадобиться допомога громадськості. Журналіст обіцяє інформувати про перебіг питання, а також згодом оприлюднити лист бажань з допомоги облаштування музею.
Відкриття Музею-архіву преси відбулося у жовтні 2014 року. Його метою є збереження друкованих видань та робота з ними науковців, підготовка виставок та експозицій. Основою колекції музею склали екземпляри з приватного зібрання Вахтанга Кіпіані. Також в колекції є газети середини ХІХ – початку ХХ століття. Перша українська газета «Зоря Галицка», східноукраїнська «Хлібороб», а також газети 1917–1920 років – УНР, директорії, Дієвої Армії УНР, гетьманського уряду; видання 1941 року ОУН; підпільна преса 1960-х років; дисидентські самвидавні й видані за кордоном книжки та бюлетені 1970-х років; колекція преси часів перебудови.
Музей-архів існує на громадських засадах, його функціонування забезпечують волонтери. Поповнення колекції здійснюється за рахунок дарування музею підбірок періодичних видань приватними особами, а також завдяки закупівлі видань коштом засновника та меценатів.
Джерело: Читомо