«Фреска» Поллока повернулася до Нью-Йорка через 20 років

В Нью-Йоркському Музеї Соломона Гуггенхайма виставили найбільшу картину Джексона Поллока – «Фреска», яка майже 70 років знаходиться в колекції музею Університету штату Айова. Востаннє до Нью-Йорка панно розміром 2,5 × 6 метрів привозили в 1998-1999 роках на ретроспективу Джексона Поллока. Після закінчення виставки, восени 2021 року, «Фреска» повернеться до Музею мистецтв університету Айови.

«Фреска» – наріжний камінь у творчості Поллока. Прийнята думка, що з неї почалася еволюція авторського стилю художника від сюрреалістичної абстракції до винайдення живопису дії, знаменитих «дріппінгів». Роботу Джексон Поллок написав у 1943 році для будинку американської галеристки Пегі Гуггенхайм, який розтошовувався на Верхньому Іст-Сайді. Аби розмістити 6-метрове полотно під час роботи над картиною, Поллоку довелося знести одну зі стін у власній квартирі. За легендою, художник довго чекав натхнення, днями курив і дивився на біле полотно, а потім раптово написав твір за одну ніч. Втім, нещодавня реставрація панно показала, що «одна ніч» – це не більше ніж легенда: «Фреска» писалася щонайменше декілька місяців, з перервами, оскільки твір принаймні кілька діб необхідно було, аби висохнув проміжний шар фарби.

У 1951 році Пегі Гуггенхайм подарувала картину «Фреска» Музею мистецтв університету Айови. У 2008 році музей постраждав від великої повені, але, на щастя, колекцію встигли вивезти до затоплення. Проте, пожовкла за десятки років «Фреска» потребвала реставрації, яка тривала півтора років в Лос-Анджеліському Інституті Гетті.

Museo Picasso Malaga

Після цього роботу вагою в 150 кілограмів возили на виставки в Лондон і Більбао,  Бостон і Су-Сіті. Тепер черга дійшла до Нью-Йорка. До слова, паралельно в Музеї проходить виставка мексиканських муралістів і їхніх американських послідовників, серед яких був і Поллок. На виставці представлено 8 його творів.

Фото: АртГид

Джерело: ARTinvestment.RU