НА АУКЦІОНІ ТОРГОВОГО МАЙДАНЧИКА «PROZORRO.ПРОДАЖІ» ЗНОВУ З’ЯВИВСЯ СТАРОВИННИЙ БУДИНОК КИЄВА, ЦЬОГО РАЗУ – ТРИПОВЕРХОВИЙ ОСОБНЯК НА ВУЛИЦІ ІВАНА МАЗЕПИ, 10. ЗАГАЛЬНА ПЛОЩА КОМЕРЦІЙНОЇ НЕРУХОМОСТІ СТАНОВИТЬ 1,5 ТИСЯЧІ КВАДРАТНИХ МЕТРІВ. ТОРГИ СТАРТУВАЛИ З СУМИ У 55 МІЛЬЙОНІВ, МІНІМАЛЬНИЙ РОЗМІР НАСТУПНОГО КРОКУ – 550 ТИСЯЧ, ОСТАТОЧНО ДОЛЯ ПРИМІЩЕННЯ ВИРІШИТЬСЯ 28 ГРУДНЯ.
Будинок за адресою Івана Мазепи, 10 був побудований в 1885 році за проєктом відомого архітектора Володимира Ніколаєва, який є автором багатьох знакових для Києва споруд, серед них, театр Бергоньє (1873, нині – Національний академічний театр російської драми імені Лесі Українки), садиба Федора Терещенка (1878, нині – Національний музей «Київська картинна галерея», маєток Лібермана на Банковій (1879, нині – приміщення Національної спілки письменників України), Будинок купецьких зборів (1882, нині – Національна філармонія України) та багато інших.
Приміщення на Мазепи, 10 Володимир Ніколаєв звів для відомого київського підприємця та благодійника Миколи Попова і його дружини Єлизавети, які відкрили тут офтальмологічну клініку. Медичну допомогу в ній можна було отримати безкоштовно. Як розповів сайту «Сьогодні» києвознавець Михайло Кальницький, будівля споруджена неподалік від Києво-Печерської лаври, а Микола Попов знав, що на великі свята в Лавру йтимуть прочани, у більшості з яких були проблеми із зором і не було коштів. В клініці їх безкоштовно лікували та годували.
Спочатку будівля лікарняного корпусу була двоповерховою, потім надбудували третій. Раніше особняк мав охоронний статус і на будівлі навіть висіла відповідна табличка. Проте, нині чомусь цього охоронного статусу він немає і в реєстрі пам’яток не значиться, а отже, його продаж не потребує узгодження з Департаментом охорони культурної спадщини КМДА. Рішення ж про надання чи зняття з будівлі охоронного статусу приймає Міністерство культури України. Останні кілька років приміщення на Мазепи, 10 здавали під офісні приміщення. Що буде зі старовинним будинком після продажу – невідомо.
Фото: PROZORRO.ПРОДАЖІ / Wikipedia
Джерело: за матеріалом «Сьогодні»