У Львові знову відкрили мозаїку Романа Патика

У Львові відкрили мозаїчне панно, яке 11 років було приховане під металевою вагонкою магазину. «Імпульс і контроль» – нині єдина у Львові мозаїка львівського дизайнера та художника Романа Патика. 

Роман Патик – учень і племінник Володимира Патика, автора відомої мозаїки «Риби» у Львові на вулиці Володимира Великого, яку торік знищив забудовник. Львівська міська рада зобов’язала забудовника відновити мозаїку, цим нині займається Роман Патик разом з колегами.

«Імпульс і контроль» Роман Патик створював упродовж 1990-1991 років на фасаді будівлі за адресою вулицею Сахарова, 45. «28 вересня 1990 роки я вперше став до стіни. На риштованні з однієї дошки робив бетонний рельєф, потім приступив до кладки смальти. Я просив, щоб мені дали помічників: хотів встигнути все зробити до морозів. Це сезонна робота, смальту не можна класти в мороз. Але через осінні негоди помічники швидко зникали. Працював я по 14 годин на день. Кожного дня залишав контрольне відро з водою: стежити, чи не зліденіє. Лід з’явився 1 грудня, наполовині роботу довелося припинити. В кінці березня 1991 року я знову виліз на риштовання і доклав мозаїку розміром 5.70 м на 13 м, загальною площею 74,1 кв. м.», – розповів автор Роман Патик.

В 2009 році будівлю побутового блоку викупило підприємство роздрібної торгівлі «Фуршет» і реконструювало приміщення під торговий центр. Мозаїку накрили металевою вагонкою. В 2017 році ініціатива ДЕ НЕ ДЕ на деякий час повернула мозаїку містянам за допомогою проектування зображення мозаїки на вагонку.

Фото та джерело: photo-lviv.in.ua