«Міметичний образ» Давида Шарашидзе

Після вимушеного затишшя й загального уповільнення культурного життя галерея «КалитаАртКлуб» помалу знову розпочинає рух на Малопідвальній, 21 – виставкою Давида Шарашидзе та Гії Міміношвілі. Попри те, що на банерах виставки вказане ім’я лише Давида Шарашидзе, Гія Міміношвілі є не лише співавтором експозиції виставки, яка розташована у двох рівнях і містить живопис, графіку та керамічні роботи, він є співавтором деяких керамічних робіт Давида, представлених на виставці.

Минулого літа у серпні 2020 Давид і Гія також виступили у тандемі – вони були єдиними, хто представив свій проєкт на Міжнародній бієнале «Скульптура просто неба» 2020, яка відбувалася у скороченій версії, оскільки решта учасників через пандемію не змогли взяти участь. Керамічний фонтан «Цхра Цкаро / Дев’ять джерел» тоді був тимчасово інстальований у монастирському саду Софії Київської. А невичерпним джерелом і натхненням творчості Давида Шарашидзе часто виступає Сакартвело.

Цього разу галерея «КалитаАртКлуб» представля його виставку «Міметичний образ». МІМЕЗИС (з грецької – наслідування, імітація, відтворення) як основний принцип діяльності художника – естетична концепція, описана ще Арістотелем в його «Поетиці». Він пояснював мімезис як фундаментальний засіб мистецтва, який існує у різних формах, в т.ч. в поемі, трагедії та епічній оповіді.

Образи Грузії завжди присутні в роботах Давида Шарашидзе. Це наслідування, відтворення грузинської традиції ми завжди упізнаємо у його творчості. Даючи цій виставці назву «Міметичний образ», ми виходили з того, що художнє зображення – усе те, що ви бачите на виставці – містить як поняття мімезису (тобто наслідування, імітації), так і художнього вираження / образу. Художній твір не обов’язково залежить від реального прообразу того, що ми бачимо в картині. Тому що художнє зображення – це також ОБРАЗОТВОРЕННЯ, це творення нової реальності, другого світу.

Триватиме виставка «Міметичний образ» до 23 липня в галереї «КалитаАртКлуб» (Малопідвальна, 21). З огляду на новий формат роботи галереї відвідування виставки можливе у суботи та неділі від 12.00 до 17.00 або відбуватиметься за попередньою домовленістю за тел. (050) 356 50 58 або (050) 310 57 78.

Джерело: КалитаАртКлуб

Фото: In Kyiv