M17 Sculpture Prize оголошує OPEN CALL

До 1 грудня Центр сучасного мистецтва М17 та Adamovskiy Foundation приймають заявки на здобуття другої премії M17 Sculpture Prize у галузі тривимірного мистецтва. Цього разу її тему окреслено як: «Постгуманізм: Людина у змінюваному контексті». Як і торік, номінанти/-тки отримають фінансування на реалізацію своїх ескізів та візьмуть участь у конкурсній виставці, яка відбудеться восени 2022 року. Головний переможець отримає премію в розмірі 250 000 грн

Цьогоріч організатори прагнуть заохотити до подання кросмедійні мистецькі проєкти, де разом та/або замість традиційних використовуються нові медіа. А крім того — такі, що орієнтовані на пряму взаємодію із публічними просторами, конкретними міськими локаціями. «З-поміж багатьох складових поняття постгуманізму нас зацікавило насамперед те, яким у його межах постає міський простір після тотальної медіалізації й змін у самосприйнятті головного (раніше) діяльного суб’єкта і безпосереднього будівника цього простору — людини.

Розвиток нових технологій вже призвів до появи нових форм суб’єктності та нових режимів існування у просторі. Слідом за усвідомленням «флюїдности» ідентичностей приходить усвідомлення постійного проживання ситуації «співпросторовости», яку зафіксували процеси медіалізації: уявні світи, створювані соціальними, політичними, культурними дискурсами, співіснують, взаємопроникаючи. Нові медіа перетворюють ці простори на простори кочівництва і транзиту, котрими суб’єкт «ковзає» без заданого напряму, а, може, й «розподіляється» у них.

Ми вирішили запропонувати митцям і мисткиням уважніше придивитись до цих впливів нових медіа на модифікацію людської сутности та взаємопов’язану з тим модифікацію міського контексту існування людини. І представити результати своїх спостережень, роздумів та відкриттів у вигляді об’єкта/-тів мистецтва», – зауважують кураторки проєкту Катерина Рай, Євгенія Гавриленко, а також керівниця Наталія Шпитковська.

Більше про конкурс та умови участі

ЗАПОВНИТИ ЗАЯВКУ