Ігор Глоба про лімітовані відбитки «Антиквара» – подкаст

Новий подкаст «Антиквара» присвячений започаткованій у 2020 році серії вкладених аркушів друкованої тиражної графіки, створеної сучасними українськими митцями для лімітованих накладів журналу. Відтоді вийшло вже 6 різнотематичних номерів з відбитками, які прийшлися до смаку читачам.

Про унікальність формату загалом та про досвід у ньому «Антиквара» спілкувалися головна редакторка журналу Ганна Шерман та засновник аукціону «Українська книга», букініст Ігор Глоба.

Слухати

Ідея вкладених додатків до журналів не нова, вона практикувалася в європейських виданнях вже у ХІХ-ХХ століттях. Проте успішність такого формату залежить від того, наскільки він дійсно потрібний і що, зрештою, буде всередині. Конкретно у випадку «Антиквара» – вкладені твори мистецтва, або живий відтиск печатки складають унікальність кожного номеру. При чому лімітованість у 100 примірників не розмиває цінності цих робіт. Вочевидь, серія відбитків з номерів «Антиквара» обов’язково спонукатиме до появи нових колекціонерів. Адже це хороша нагода для початку збирання власної колекції, коли відносно недорого можна придбати перші твори мистецтва, нехай і тиражні, художників першої величини. Їхня вартість з роками лише зростатиме. Для самих художників, що долучаються,  проєкт є благодійним, адже реальна вартість їхніх творів набагато вища.