23 серпня до Дня Незалежності України у Національному заповіднику “Софія Київська” за підтримки культурної інституції “Міжвухами” відкриють виставку українських художників, які працюють із сакральним мистецтвом. Назва проєкту — “Лики свободи” — символізує спільну боротьбу українців проти спроб російського поневолення.
У великому проєкті, присвяченому героям України, будуть представлені роботи понад 40 українських митців, творчість яких поєднує проживання війни в Україні та пошук духовного зцілення від жорстокості російських окупантів. Серед них — Любомир Медвідь, Остап Лозинський, Сергій Радкевич.

Виставка об’єднає твори різних мистецьких стилів: від традиційного іконопису до цифрового мистецтва. Ідея полягає у створенні єдиного ідеологічного наративу, в якому, однак, зберігатиметься множинність голосів. Це, за твердженням організаторів виставки, є головною ознакою, що відрізняє українське демократичне суспільство від ворога.
Куратор виставки, художник та іконописець Дмитро Гордіца, наголошує на важливості тримати “культурний фронт” у війні, що триває. За його словами, митці найбільш глибоко відчувають і переживають війну, тому “глядач отримає від виставки не просто зцілення, але й підказки для подальшої спільної боротьби”.
Відвідати подію можна до 15 вересня у просторі “Хлібня” з вівторока по неділю з 10:00 до 17:30.
Національний заповідник “Софія Київська” — історико-архітектурний заповідник, заснований 1934 року на території Софійського монастиря. До складу заповідника входять пам’ятки світового значення: Софійський собор з комплексом монастирських споруд, Золоті ворота, Кирилівська, Андріївська церква (Київ), Судацька фортеця (Крим).
“Міжвухами” –— незалежна культурна інституція, яка має на меті трансформувати систему української культури так, аби в її центрі постав творець інтелектуального та естетичного продукту.