БЛАГОДІЙНИЙ МИСТЕЦЬКИЙ ПРОЄКТ “BARANOVSKY. UKRAINA. ДІТИ”

У Києві триває Міжнародний благодійний проєкт сучасного українського мистецтва “Baranovsky. Ukraina. Діти”. Виставка поєднала полотна та інсталяції митця Андрія Барановського і картини українських дітей. Лейтмотивом виставки стали слова Андрія Барановського: “Доки малюють діти — життя триває”. 

Без назви. Картина Андрія Барановського 2016 р. з циклу “Залізна витримка”. Серія була створена були намальовані під час лікування у шпиталі, куди Андрій потрапив через поранення на службі в АТО у 2015 р.

Проєкт ініційований митцем Андрієм Барановським та Благодійним Фондом “Неминуча Перемога”. Метою проєкту є розвиток сучасного українського мистецтва, його популяризація в Україні та світі. На думку Андрія Барановського, найбільшою цінністю держави є її діти, тому завдання виставки полягає у тому, аби “донести до світової спільноти, що війна немає меж, і весь світ має захищати своє майбутнє”.

Фрагмент експозиції. Фото: Тетяна Асадчева. Джерело: Вечірній Київ

Окрім картин, експозиція включає дві інсталяції. Зокрема, скульптуру “Хранитель яйця”, що уособлює залізного дракона, який захищає своє новонароджене яйце. Інсталяцію Андрій створив з обгорілого металу переносного зенітного ракетного комплексу з-під Донецька, який подарували митцю побратими з АТО у 2021 році.

Скульптура Андрія Барановського “Хранитель яйця” (2021 р.). Камінь, метал

Виставка триватиме до 2 вересня 2022 року в історичному бізнес-готелі Premier Palace Hotel Kyiv й завершиться благодійним аукціоном. Зібрані кошти спрямують на допомогу постраждалим дітям України.

Андрієй Барановський — український митець, засновник Міжнародного благодійного проєкту “Baranovsky. Ukraina. Діти”. З 24 лютого й по сьогодні Андрій Барановський служить в лавах ЗСУ.