Львівські модерністи, ужгородські шістдесятники та сучасні митці з усієї України: 5 виставок, які можна відвідати у ці вихідні

Розповідаємо про п’ять цікавих виставок, які цими днями проходять у Києві та Одесі. У цій добірці немає виставок, про які ми вже розповідали раніше.

«За світлом»

У галереї Imagine Point проходить виставка «За світлом». Митці — Людмила Роздобудько-Падун та Володимир Падун.

За допомогою живописних образів, аудіо- та відео- рядів автори досліджують стан відчаю, страху, але водночас — небаченої консолідації та незламності нації.

Виставка працюватиме до 11 листопада.

Адреса: м. Київ, просп. Голосіївський, 86/1

«Сміливі нести світло»

У Національному музеї Тараса Шевченка відкрилася виставка документальної фотографії «Сміливі нести світло».

На ній представлені роботи українських фотографів — Саші Маслова, Сергія Коровайного, Євгена Малолєтки, Поліни Полікарпової, Мстислава Чернова та багатьох інших. Світлини розповідають про те, як жили українці минулої осені і зими під час блекаутів. Як налагоджували побут, продовжували працювати, навчатися і допомагати один одному.

Ці фотографії також зібрані в однойменну книгу, яка представлена на виставці. Протягом листопада 2023 виставку представлять також у Харкові і Львові.

У Києві виставка працюватиме до 22 жовтня.

Адреса: м. Київ, бульвар Тараса Шевченка, 12.

«Ре/Візія»

В Українському Домі проходить виставка сучасних постерів до культових українських фільмів «Ре/Візія». Мета проєкту — привернути увагу до історії українського кіно та найвизначніших його здобутків.

Сучасні українські художники, ілюстратори та дизайнери створили нові постери до вибраних стрічок з рейтингу  «ТОП-100 українських фільмів» і представили їх на виставці. Загалом у виставці беруть участь 31 автор та авторка.

Виставка працюватиме до 5 листопада.

Адреса: м.Київ, вулиця Хрещатик, 2

«Ужгородські шістдесятники»

Національний художній музей ((NAMU) продовжує цикл подій «Незавершені історії: нові твори з колекції».

Протягом трьох днів у музеї представлятимуть

  • лінорити 1960-х років художниці-нонконформістки Єлизавети Кремницької,
  • дві живописні композиції Володимира Микити,
  • роботи графіка-експериментатора Павла Бедзіра.

Окрім виставки, у музеї пройдуть бесіди про представлені роботи та про труднощі, з якими стикаються дослідники, збираючи архіви неофіційного мистецтва. Також відбудеться перегляд фільму Олексія Уманського «Кіно» (2015).

Дати подій: 19–21 жовтня.

Адреса: м.Київ, вул.Грушевського, 6.

«Сонце Заходу / Sol Occidens»

В Одеському національному художньому музеї (ONFAM) проходить виставка живопису Марґіт та Романа Сельських з колекції Едуарда Димшиця.

Художники входили до обʼєднання молодих митців ARTES, яке функціонувало у 1929 —1935 роках у Львові. Учасники ARTES’у звертались у своїй творчості до усіх мистецьких напрямів, які були актуальні на той час у Європі — сюрреалізму, символізму, абстракціонізму, кубізму, конструктивізму тощо.

«Сельські були не тільки люблячою парою, але й творцями-однодумцями. Ці митці є одними з найзнаменитіших майстрів образотворчости не тільки на теренах галицького краю, але й в масштабах всієї національної культури», — зазначає Едуард Димшиц.

Адреса: м. Одеса, вул. Софіївська, 5а.