Королівська комісія з розвитку Аль-Ули, яку очолює спадковий принц Саудівської Аравії Мухаммад бен Салман Аль Сауд, представила проєкт перетворення оазису площею понад 22 тисячі квадратних кілометрів на світовий культурний центр. Його попередня вартість склала $ 15 мільярдів.
Реалізовуватиметься проєкт найбільшого у світі музею, де історична спадщина співіснуватиме з сучасним мистецтвом, у три етапи. Розпочнуть її з п’яти головних районів. Відтак русло всихаючої річки перетворять на 20-кілометрову дорогу, яка сполучатиме інші райони. Зокрема, Мадаїн-Саліх – перший в Саудівській Аравії об’єкт Світової спадщини ЮНЕСКО і друге за значимістю після Петри місто Набатейського царства з майже сотнею гробниць, висічених в скелях, старе місто Аль-Ула, археологічний майданчик з центром в місті Дедан та район Джабаль-Ікма, де розташовані петрогліфи арамейською, набатейською та іншими мовами, що датуються 1-м тисячоліттям до н.е. А також «Набатейський горизонт» і найбільшою в світі дзеркальною будівлею, концертним залом «Мерайя», спроектованим лауреатом Прітцкерівської премії Жаном Нувелем.
Серед пріоритетних об’єктів інфраструктури – розширення аеропорту, будівництво 46 кілометрів низьковуглецевої трамвайної дороги, збільшення частки екологічно чистої енергетики і обсягів питної води за рахунок опріснення, а також модернізація очисних споруд. Після цього розпочнеться будівництво 15 нових культурних об’єктів, в тому числі музеї та галереї. А до 2035 року буде створено 9400 готельних номерів для прийому відвідувачів. Згідно з розрахунками, кількість нових робочих місць в Аль-Уле складе 38 тисяч, а населення регіону зросте до 130 тисяч, що забезпечить приріст ВВП країни на $ 32 мільярди.

Фото та джерело: The Journey Through Time Masterplan