У Києві назвуть кращих художників сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізму

10 вересня в Музеї історії міста Києва нагородять переможців міжнародного конкурсу «Кращий художник в галузі сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізму». Їхні ж роботи стануть основою для однойменної виставки, що триває в музеї з 8 до 12 вересня.

Ініціатива створення та проведення  належить організаторам, які вже п’ятий рік поспіль успішно проводять конкурс «Кращий художник», а також низки художників і діячів культури більш ніж з 20 країн. Конкурс має на меті розвиток сучасного мистецтва, розширення його наукового простору, подання та підтримку провідних сучасних художників, а також загальний розвиток світового культурного та арт-простору. Серед основних завдань конкурсу такі напрямки як: презентація та популяризація кращих зразків сучасного світового мистецтва, обмін досвідом між художниками з усього світу, організація вернісажів, створення платформи для формування колекцій художніх творів, розширення міжнародних творчих і мистецьких звʼязків, формування цифрової платформи колекцій художніх творів абстрактного і сайарсічного мистецтва, ознайомлення сучасного глядача із зразками кращих творів сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізма, а також науковими і філософськими роботами в галузі мистецтва, видання каталогів та книг.

На перший конкурс, який проводився з 15 квітня до 20 серпня 2021 року було надіслано близько 300 заявок. На основі надісланих заявок журі обрало 60 фіналістів, які будуть брати участь в наступних проектах і виставках. Крім цього, роботи відомих майстрів в області сучасного мистецтва, абстракції і сайарсізма будуть представлені поза конкурсною програмою в розділі «Запрошені гості». За підсумками результатів конкурсу передбачається організація підсумкових художніх виставок на різних світових виставкових арт-майданчиках.

Переможці отримають спеціальні нагороди, а також право участі в музейних виставках і розміщення цифрових копій художніх робіт на віртуальних майданчиках Блокчейн.

У експозиції будуть представлені унікальні роботи від переможців Міжнародного конкурсу «Кращий художник в області сучасного мистецтва, абстракції і сайарсизму». Серед них художники та митці з 14 країн світу: Оксана Мась (Україна-Іспанія), Ульріке Боленц, (Бельгія), Олівер де Кайрон (Франція), Chi-Shaotin (Китай), Мехмет Бабат (Турція), Neal Tolunsky (США), Eric Lesigne (Франція), Upendranath T. R. (Індія), Jurriaan Molenaar (Нідерланди), Franco Viola (Італія), Elena Iosilevich-Seroff (США), ID Sousia (Південна Корея), Jean-Philippe Deugnier (Франція), Василя Аріпова (Узбекистан), Ines Berlin (Німеччина). Україну представлятимуть: Іван Марчук, Володимир Козюк, Карен Агамян, Катерина Білетіна, Владислав Волосенко, Олександр Брітцев, Євгенія Божко, Віталій Сластяников, Олександра Федорук та інші.

Спеціально на відкриття виставки у Києві приїде поважна гостя – Івона Малевич (Iwona Malewicz), президент «Фонду Казимира Малевича», куратор мистецьких проєктів, засновниця «SUPREMUS NEUVEAU», двоюрідна внучка Казимира Малевича. Вона надала офіційні права громадській організації «Кращий художник» користуватися картини Малевича для проєкту і атрибутики. Також на презентацію завітають всесвітньо відомі художники. Зокрема, Ульріке Боленц, одна з найвпливовіших художниць Європи, яка представляє Художню академію Кассела (Бельгія); Іван Марчук, живий Геній сучасності, обличчя проєкту «Кращий художник»; Оксана Мась, найвпливовіша художниця з України у Європі, яка прилітає до Києва з Іспанії заради участі у презентації.

Сайарсізм – це напрямок в образотворчому мистецтві, насамперед у живописі, що зародився в 2015 році. Засновником сайарсізма є художник Сергій Дождь (Sergey Dozhd). В основі сайарасізма лежить наука про внутрішній художній простір, яка спирається на вивчення внутрішнього світу людей. Таким чином, художнику вдається зобразити об'єкт одночасно з різних сторін (реальної, абстрактної і ментальної) і підкреслити властивості, невидимі при класичному зображенні об'єкта. Сайарсізм має єдиний художній стиль – сайарсістскій варіант. Цей стиль характеризується одночасним або переважним використанням абстрактних, ментальних і реалістичних художніх форм. Як і будь-який напрямок в мистецтві, сайарсізм має свою філософію. Вона заснована на чомусь середньому між східними і західними філософіями для їх змішування і в якійсь мірі усунення недоліків: відчуженості східних філософій часто буває недостатнім для творчості, західним філософіям слід усвідомити, що створення красивих речей і формування красивих людських душ – це не одне і теж. У філософії сайарсізма є кілька фундаментальних принципів: основа – це творчість та шлях – це нескінченність внутрішнього філософсько-мистецького простору.

Фото: Музей історії Києва / PR-агенція «Дель Арте»
Джерело: PR-агенція «Дель Арте»