Колекція творів Фаберже Гаррі Вульфа на Christie’s

29 листопада аукціонний будинок Christie’s продасть з молотка одне з найвизначніших та найповніших зібрань виробів Фаберже з колекції покійного власника лондонської фармацевтичної мережі Гаррі Вульфа. Збірка налічує 86 предметів фірми Карла Фаберже: від прикрашених дорогоцінним камінням тварин та декоративних рамок для фотографій до коробок для таблеток, флаконів для парфумів, срібних виробів та ювелірних прикрас.

Колекція Фаберже Гаррі Вульфа розпочалася з подарованого йому невеликого золотого самовару. Покладаючись на власний смак, він став великим знавцем у цій галузі. За 50 років Гаррі Вульф зібрав понад 100 унікальних творів, включаючи рідкісну добірку каменерізних фігурок тварин. За своєю цінністю збірка Вульфа може зрівнятися з британською королівською колекцією, куди входить знаменита група скульптурних зображень звірів із маєтку Сандрінгем, придбана Едуардом VII 1907 року.

Гаррі Вульф шукав найцікавіші речі, виняткової якості, з унікальним провенансом. У його колекцію входять предмети, які належали російській імператорській сім’ї, як, наприклад, бонбоньєрка (£20–30 тис.) — мініатюрна цукерниця — з мохового агату, придбана імператором Миколою II та його дружиною Олександрою Федорівною. Декілька творів — різьблені моделі глухаря, кролика і каченя — брали участь у першій великій виставці російського мистецтва Лондоні 1935 року. Усі три були власністю мадам Емілі Изнагі, дочки кубинського дипломата Антоніо Модесто Ізнага дель Валле.

Золота бонбоньєрка та етюд суниці у склянці

Повний перелік лотів

Твори з колекції Гаррі Вульфа регулярно брали участь у виставках Фаберже у Державному Ермітажі, Музеї декоративного мистецтва у Парижі, Музеї мистецтва та ремесел у Гамбурзі, Національному музеї Швеції. 20 листопада у лондонському Музеї Вікторії та Альберта відкривається виставка «Фаберже. Від романтики до революції», де серед іншого буде представлено понад десять предметів зі збірки покійного колекціонера.

Серед іншого, на аукціон Christie’s буде виставлено понад 20 фігурок тварин — від халцедонової миші (£25–35 тис.) та каченя (£25–35 тис.) до рідкісних глухарів (£50–70 тис.). Найдорожчий лот із колекції Вульфа — прикрашений золотом, емаллю та дорогоцінним камінням етюд суниці у склянці з гірського кришталю (£200–300 тис.). Мозаїчна брошка із золота та платини, прикрашена дорогоцінним камінням. Дизайн Альми Піль. Близько 1913 року. Естімейт £70–90 тис.

Фото: Christie’s