Галерея Courtauld відкрилася після 3-річної реновації

Після трирічної реконструкції в Лондоні відкрилася для відвідувачів Галерея Курто. Реновація Сомерсет-хаус, що обійшлася в £57 мільйонів, дозволила значно оновити експозицію і представити роботи, які раніше зберігалися в запасниках й рідко виставлялися, зокрема, такі як монументальна композиція Оскара Кокошки «Міф про Прометея». 

Галерея Курто зберігає одну з найбільших колекцій творів мистецтва у Великій Британії, яка варіюється від творів середньовіччя до 20 століття і включає роботи Сандро Боттічеллі, Клода Моне, Едуарда Мане, П’єра-Огюста Ренуара, Оскара Кокошки, а тепер і нову великомасштабну роботу Сесілі Браун, яка знаходиться у верхній частині колекції. Галерея також відома культовими шедеврами імпресіоністів та постімпресіоністів, такими як Автопортрет Ван Гога з перев’язаним вухом та Бар Мане у Фолі-Бержер. 

Під час реновації, серед іншого, створено нові простори для тимчасових виставок та дослідницьких баз, оскільки приміщення галереї, є також домом для всесвітньо відомого інституту Курто та має освітню програму для школярів. У новому просторі галереї на першому поверсі представлені підбірки робіт Середнього Сходу, Італії та Північної Європи епохи Середньовіччя та раннього Відродження. У залах другого поверху розмістился твори епохи Відродження аж до 18 століття, в тому числі колекцію робіт Пітера Пауля Рубенса та картину Боттічеллі «Трійця зі святими».

Оскар Кокошка. Прометей, триптих. 1950

Також відтепер є спеціальний простір для колекції робіт модної нині Bloomsbury Group з картинами Ванесси Белл та Дункан Грант та прикладами малюнка, радикального дизайну меблів, кераміки та текстилю. Дві нові галереї на верхньому поверсі Somerset House будуть присвячені тимчасовим виставкам, включаючи поточну «Сучасні малюнки: Каршанський дар» (до 22 січня), до якої входять роботи Сая Твомблі, Василя Кандинського, Пауля Клеє, Георга Базеліця та інші американські та європейські майстри .

Фото та джерело: Euronews