Фонди Лувру переїздять в новий будинок

Третина всієї колекції Лувру, передусім експонати з запасників, буде перенесено в новий Центр збереження творів мистецтва. На такий крок адміністрацію підштовхнув страх перед глобальною зміною клімату. Ультрасучасне сховище, розташоване на півночі Франції в місті Льєвен, в 200 кілометрах від Парижа. Нині туди вже перенесено близько 100 000 експонатів з найбільш уразливого перед повенями центрального підвалу музею. До 2024 року центр розмістить близько 250 тисяч творів мистецтва.

У 1910 році в Парижі відбулась велика повінь: рясні зимові дощі підняли рівень води в Сені і її притоках у вісім разів. На фотографіях того часу видно, як місцеві жителі пересувалися по повноводним вулицях на саморобних човнах. У зв’язку з глобальним потеплінням шанси повторення такої повені зросли на 40%.. Тож безцінні твори мистецтва, які зберігаються в підвалах музею, наражаються на потенційну небезпеку. Згадати, хоча б, повінь 2016 року, коли рівень води в Сені піднявся на понад шість метрів від норми.

Повінь в Парижі, січень 1910 року
Центр збереження творів мистецтва

Новий Центр збереження творів мистецтва Лувра містить 6 зон зберігання, на даху розбито сад, навколо будівлі висаджено понад 5000 дерев. Обслуговує його команда з 15 осіб, які стежать за творами мистецтва, справністю систем та безпекою будівлі, а також займаються адміністративною роботою. Нове сховище стане не просто «складом, а й простором для наукової роботи музейних працівників, мистецтвознавців та зберігачів. У Паризькому Луврі зібрана одна з найбільш цінних колекцій творів мистецтва, загалом понад 620 000 робіт.

Фото та джерело: ArtТочка