З 23 квітня до 9 травня в парку Мідтаун (центр Токіо) проходить традиційний щорічний фестиваль прапорів у вигляді коропів – Коіноборі. Коропи у японській традиції вважаються символом стійкості і наполегливості. Оскільки за легендою, коли короп піднімається проти сильної течії вгору, він перетворюється на дракона. Цьогоріч частиною цього міжнародного проєкту стала робота сучасної української художниці Зої Скоропаденко.
Спеціальний прапор для Коіноборі за сприянням Посольства України в Японії та на запрошення від Мідтаун Зоя Скоропаденко розмалювала за мотивом своєї серії живопису «Інтелектуальний пейзаж», яку створила під час подорожей. Вона відображає красу світу, про яку ми інколи забуваємо.
Зоя Скоропаденко – народилась 1978 року в Кривому Розі. В кінці 1990-х переїхала до Монако. Персональні виставки цієї контроверсійної, як вважають деякі світові медіа, серії пройшли з великим резонансом у Лондоні, Парижі, в Раді Європи у Стразбурзі, в Брюсселі, Монако та на Tokyo Art Fair. У 2019 році Скоропаденко разом з Посольством України в Японії організувала і стара куратором виставки українських сучасних художників «New Ukraine Art. The Best of» в найбільшому арт центрі Токіо.
На початку своєї мистецької кар’єри Скоропаденко працювала екологічним журналістом. Її ранні розслідування теми Чорнобиля, а також спогади про 1986 рік призвели до створення скульптури для місцевої японської влади у префектурі Фукусіма після великого землетрусу 2011року. Скульптура «The Hope» («Надія») була відкрита в місті Сома в 2016 році. Минулого року подібна «The Hope» була встановлена перед Національним музеєм Чорнобиля в Києві.
Персональний сайт Зої Скоропаденко