«Керамічні панно» Віри Томашевської

До 21 листопада в Музеї української діаспори триває виставка Віри Томашевської «Керамічні панно». В її експозиції представлені близько сорока робіт мисткині в жанрі живописної кераміки, створених, переважно, упродовж останнього десятиліття. Зокрема, й один з найвідоміших циклів керамістки «Моя Україна – рідний край», доповнений новими творами. Провідна тематика цього циклу – пейзажі та персонажі Карпатських гір.

Віра Томашевська має надзвичайний дар зачаровувати глядачів магічною силою своїх керамічних творів. Мистецтвознавці відзначають її різножанрові станково-декоративні панно – рослинно-орнаментальні, зооморфні, натюрмортні, архітектурно-пейзажні – відрізняються вишуканою образністю, де національні традиції поєднуються із сучасною культурою.

Свої оригінальні панно подібно до мозаїки чи колажу художниця створює в межах розробленої нею ще в 1980-х авторської техніки. Рельєфні елементи панно розміром від 1 до 20 сантиметрів, ліплені з пласта, вона щільно збирає, як модулі, в одну зазвичай квадратну композицію, наклеюючи на тверду основу. Особливе місце у творчості художниці займають композиції на релігійну тематику.

У 1986 році Віра Томашевська створила серію рельєфних робіт у спортивному комплексі гандболу на Київщині, у 1988 – декоративні вази в інтер’єрі депутатських приміщень на вокзалі в Чопі, 1990 р. – садово-паркову скульптуру в санаторії «Квітка Полонини»  та інші. У 2016 році в Гончарській книгозбірні України у Києві вийшов каталог «Віра Томашевська: Мистецтво кераміки: Книга-альбом». Твори художниці знаходяться в Національному Банку України, Амбасаді США в Україні, посольствах України в Бельгії , Китаї, Великобританії, а також у приватних колекціях в США, Росії, Німеччині, Угорщині, Чехії, Словаччині, Хорватії, Італії та інших країнах.

Триватиме виставка до 21 листопада в Музеї української діаспори (Київ, вул. Московська, 40Б). У зв’язку з обмеженнями “червоної” зони адаптивного карантину з 1 листопада, відвідати музей можна буде лише за наявності негативного ПЛР-тесту або СOVID-сертифікату.

Фото: Оксана Підсуха / ceramicart.com.ua