КАРТИНУ КАНДИНСЬКОГО ПРОДАЛИ НА АУКЦІОНІ SOTHEBY’S ЗА РЕКОРДНІ 45 МІЛЬЙОНІВ $

У 1944 році картину Василя Кандинського “Murnau mit Kirche II” (“Мурнау із церковою II”) викрали нацисти, вбивши її власника у концтаборі Освенцим. Роботу виявили лише 10 років тому в музеї Ейндховена в Нідерландах. Картину повернули нащадкам власників, які на виручені з аукціону кошти планують знайти і повернути інші твори мистецтва з колекції родини, пограбованої у 1930-х роках.

“Murnau mit Kirche II” датують 1910 роком. Робота є знаковою у творчій еволюції художника: Кандинський написав її у час переходу від фігуративності до абстракції. Натхненням для написання картини став пейзаж під час велосипедної прогулянки німецьким містом Мурнау, де художник жив на початку ХХ століття.

Історик мистецтв Пег Вейс пише про цей час його творчості як про звільнення у стилі, розрив із нещодавним минулим, відкриття нової перспективи. Дослідниця художника Єлена Галь-Кох відзначила “період Мурнау” Кандинського сміливістю й більшою темпераментністю: “Нарешті Кандінський стає Кандинським!”

Продаж “Murnau mit Kirche II” на аукціоні Sotheby’s за майже 45 млн $ став новим рекордом для митця. Попередній світовий рекорд для роботи Кандинського був встановлений у 2017 році, коли його картину “Bild mit weissen Linien” було продано за 39,7 млн $.

Василь Кандинський (1866 – 1944) — художник-абстракціоніст, теоретик мистецтва. Жив і працював у Російській імперії (зокрема в Одесі, Києві), Німеччині та Франції. Наразі кілька картин Кандинського представлено в Одеському художньому музеї.

На головному зображенні — В. Кандинський “Murnau mit Kirche II” (1910). Джерело: Sotheby’s.