ДЕНЬ ІТАЛІЙСЬКОГО ДИЗАЙНУ В УКРАЇНІ: ЯК ЦЬОГО РОКУ ВІДБУВСЯ ТРАДИЦІЙНИЙ ЗАХІД

День італійського дизайну був започаткований Міністерством закордонних справ та Міністерством культури Італії у 2017 році. З тих пір щорічно 100 Італіських посольств світу приймають 100 італійських дизайнерів і архітекторів, які розповідають про досягнення країни у цій сфері та їх вплив на повсякденне життя. Попри складні обставини війни, Україна знову, уже всьоме, доєдналася до заходу. Подія відбулася 9 березня 2023 року в Будинку Актора.

Місцем проведення заходу Будинок Актора був обраний не випадково: його декорував видатний італійський архітектор і дизайнер Еліа Сала. 

У “творчому портфоліо” Еліа Сала — оздоблення найвідоміших споруд Києва: Будинок з химерами, Національний банк України, Костел Святого Миколая, Національний художній музей України, Національна опера України, Київський політехнічний інститут. На фото — виставка фотографій у фоє, присвячена будівлям зі скульптурами митця

Запрошеним гостем і спікером події став італійський архітектор і дизайнер Алессандро Коломбо. Алессандро викладає у Політехніках Мілана і Торіно, а з 2016 року є Послом Дня Італійського Дизайну. Цього року його доповідь була присвячена темі ефективного та надійного освітлення, що неабияк актуально для України в умовах російських атак на об’єкти критичної інфраструктури та їх наслідків.

На думку Алессандро Коломбо, роль освітлення у приміщенні важко переоцінити, адже саме  світло робить будинок живим. Лампа — не лише мистецький витвір, це також інструмент, “що робить повсякденний внесок в наше життя та оселі, якість, яка повинна жити в моменти великих труднощів, через які ми проходимо, щоб не втратити усвідомлення змісту явищ нашої культури та нашої цивілізації…”.

Надзвичайний і Повноважний Посол Італійської Республіки в Україні П’єр Франческо Дзадзо принагідно відзначив: “Італійська творчість відома у всьому світі. Ми віримо, що в найближчому майбутньому цю креативність можна буде використати для створення нових і стійких середовищ для нових поколінь у вільній і світлій Україні”.

Фотографії у матеріалі надані організатором.