Влада Іспанії завадила продажу картини, яка може виявитись роботою Караваджо

Влада Іспанії завадила продажу на мадридському аукціоні Ansorena картини учня караваджиста Хосе де Рібери, яка може виявитися втраченою роботою самого Мікеланджело Мерізі да Караваджо, яку понад 4 століття вважали зниклою. Початкова вартість картини для продажу становила близько 1500 євро. Водночас, якщо з’ясується, що автором полотна є Караваджо, його вартість може зрости до 50 мільйонів євро.

Відомо, що картину на біблійну тему, яка за традицією носить назву «Оце, людина» (Ecce homo), Мікеланджело Мерізі да Караваджо написав в 1605 році на замовлення кардинала Массімо Массимі. Із записів племінника флорентійського художника Чіголі відомо, що одне й те саме замовлення від кардинала потай одне від одного отримали одразу три живописця: Караваджо, Доменіко Пассін’яно і, власне, Чіголі. Кращою замовник визначив роботу Чіголі.

Полотно Караваджо через півстоліття опинилось в Іспанії разом з колекцією посла країни при Святому Престолі. У цю ж колекцію входила інша робота художника, «Саломея з головою Іоанна Хрестителя». Далі сліди картини губляться. Одна з експертів припустила, що весь цей час картина перебувала в Іспанії та зберігалась в зібранні Палаццо Б’янко в Генуї. Й авторська копія полотна, якою його вважали, насправді ж була оригіналом.

Міністр культури і спорту Іспанії повідомив, що після дзвінка фахівців музею Прадо, які попередньо підтвердили авторство Караваджо, було прийнято рішення про визнання полотна об’єктом культурної спадщини, що забороняє її вивезення з країни. Однак не всі фахівці схильні підтвердити авторство Караваджо, – картина в поганому стані і потребує реставрації, й буде ретельно вивчатися в процесі.

Фото та джерело: Guardian News