Ісламська каліграфія і танець дервішів у Музеї Ханенків

14 вересня в Музеї мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків відкривається виставка робіт українсько-афганського художника Акбара Хурасані.

10.09.2012

Вперше в Музеї мистецтв імені Богдана і Варвари Ханенків представлена персональна виставка українсько-афганського художника, члена Національної Спілки художників України Акбара Хурасані. Кожна його виставка, що проходить в Україні чи за кордоном – данина пам’яті конкретній людині або відгук на важливу подію сучасності. Нинішній проект присвячений Шамсаддіну Тебрізі, одному з найавторитетніших і таємничих суфіїв 13 століття, другу й вчителю видатного перського поета Джалаладдіна Румі. Акбар Хурасані послідовно розвиває тему східної містичної поезії: раніше художник підготував спеціальну виставку до 800-річчя від дня народження Румі.

Поряд з уже відомими роботами, виконаними в імпресіоністичній, часто на межі абстракції, та яскравій декоративній манері, виставлено нові живописні твори, створені в Україні та за її межами, предмети декоративно-прикладного мистецтва та вперше, в рамках єдиного проекту, показано каліграфію – нове захоплення Акбара, що триває вже три роки. Вражає ретельність та майстерність виконання зображень поетичних рядків, написаних на фарсі; художник використовує традиційний шрифт – насталік, а в деяких композиціях вільно його інтерпретує.

Роботи майстра яскраві та впізнавані, серед них є як фантастичні видіння, так і традиційні портрети, пейзажі, натюрморти. Всі вони проникнуті духом незвіданого й таємничого, змушують глядача усвідомити неявні смисли і по-новому поглянути на маніфестації внутрішнього світу художника.

У рамках виставки передбачено проведення майстер-класів з каліграфії (дати буде оголошено пізніше).

Під час відкриття виставки буде виконано традиційний танець дервішів містичного ордену Мавлаві.