Рембрандт, Клімт, Пікассо

15 вересня Аукціонний дім «Дукат» проведе другий спеціалізований аукціон графіки. На торги виставлено понад 100 робіт, виконаних українськими, російськими та зарубіжними митцями в різноманітних техніках тиражної та унікальної графіки.

03.09.2012

П.Пікассо. Маленька корида. 1957 р. Кольорова літографія.
Ест. $8000-$10000

15 вересня Аукціонний дім «Дукат» проведе другий спеціалізований аукціон графка. На торги виставлено понад 100 робіт, виконаних українськими, російськими та зарубіжними митцями в різноманітних техніках тиражної та унікальної графіки.

До знакових творів цьогорічного аукціону належать роботи всесвітньовідомих художників —Густава Клімта («Оголена», початок ХХ ст.), Пабло Пікассо («Маленька корида», 1957), Енді Воргола («Міккі Маус» з дарчим надписом художника, 1980-і). Вперше в історії вітчизняних аукціонів на торги буде виставлено витвір Рембрандта — автопортрет, створений в техніці офорту у 1639 році та віддрукований з авторської офортної дошки на межі ХVII–ХVIII століть. Велику колекційну цінність має темпера Охріма Кравченка «Вантажник» (1930). До наших днів збереглося зовсім небагато ранніх робіт цього майстра, до того ж, твори школи «бойчукістів» представляють безперечний інтерес на вітчизняному арт-ринку.


C.Ликов. З циклу “Вловлювачі снів”. 2008. Папір, акварель, чай.Ест. $2000-$5000

На особливу увагу з боку колекціонерів та поціновувачів графіки заслуговують твори видатних українських митців — В. Касіяна, В. Заузе, М. Дерегуса, Г. Якутовича, І. Плещинського.

В аукціонній добірці широко відображено вітчизняні регіональні художні школи ХХ століття. Серед представників закарпатської та львівської шкіл слід відзначити таких авторів, як Й. Бокшай, А. Ерделі, Є. Кремницька, І. Завадовський, Р. Сельський, Я. Музика, Р. Лах, Г. Левицька, О. Аксинін, Ю. Чаришніков. Харківську школу представлено графікою В. Мироненка, П. Макова, В. Петрова; одеську — творами О. Ройтбурда, В. М’язіна, С. Ликова, Ю. Коваленка; київську — роботами М. Дерегуса, Т. Яблонської, В. Зарецького, М. Вайнштейна, М. Туровського, А. Лимарєва, І. Григор’єва, В. Рижиха, В. Баклицького та ін.


Й.Бокшай. Пейзаж. 1923. Папір, пастель. Ест. $7500-$11000

До блоку сучасної української графіки увійшли твори М. Вайсберга, О. Аполлонова, О. Сухоліта, В. Ралко, О. Придувалової, Б. Фірцака, О. Стратійчук.

«Візитною карткою» торгів стала робота Сергія Ликова з циклу «Вловлювачі снів», присвяченого пам’яті Валерія Гегамяна. Саме це ефектне та виразне зображення прикрашатиме обкладинку аукціонного каталогу.

Відкриття передаукціонної виставки — 6 вересня о 19:00 за адресою: м. Київ, вул. Глибочицька, 17.

Акредитація журналістів: до 14:00 6 вересня
тел.: (044) 279 09 03; (067) 220 30 17 та e-mail: dykat@ukr.net

Джерело: “Дукат”