Виставка «Іпостасі Олександра Сухоліта»

16 грудня в аукціонному домі «Золотое сечение» відкривається виставка відомого українського скульптора та художника Олександра Сухоліта. В її експозиції відвідувачі побачать скульптурні роботи автора, а також живопис і графіку, які були створені ним в різні періоди. Триватиме виставка до 27 січня, а всі представлені твори також увійдуть до каталогу.

Олександр Сухоліт – один з найвидатніших скульпторів сьогодення в царині українського образотворчого мистецтва. Його називають «живим» класиком, адже одразу після закінчення Київського художнього інституту (НАОМА) в 1986 році, його роботу «Материнство» придбало Міністерство культури України й передало до фондів Національного художнього музею України. В 1988 році цю скульптуру відібрали для участі у художній виставці в США. З того часу Олександр Сухоліт є постійним учасником найрізноманітніших міжнародних виставок та проектів. Твори автора зберігаються в художніх галереях, музеях та приватних колекціях України, а також Європи, Америки й Азії.

Усі роботи Олександра Сухоліта позначені виразним авторським стилем. Живописець пройшов творчий шлях від академічного малюнку до власного розуміння форми та об’єму. До скульптури, як зізнався сам митець, він прийшов завдяки вірі, адже у пластиці художник може відображати не лише власний духовний стан, а й втілювати іпостасі часу. Тож не дивно, що більшість його скульптурних та живописних творів присвячено розкриттю теми людини, складним філософсько-етичним пошукам форми й змісту. В них прослідковуються риси різних художніх епох: від Візантії до християнської іконографії, від античної класики до архаїчності палеоліту, від Відродження до модерну. Найколоритніше, за оцінками фахівців, в роботах вирізняється архаїчність. Відштовхуючись від візантійської мистецької традиції, Сухоліт створює власну образну мову, чия філософія форми ґрунтується на олюдненні навіть вищих сутностей.

Образи в творах Олександра Сухоліта – мандрівка у часі, поєднання реального та міфологічного. Особливе ж місце в роботах митця належить образу жінки, яка є першоджерелом життя. Цією темою пронизана вся творчість Олександра Сухоліта загалом. Вона – в скульптурі та графіці, у бронзі, глині, на папері. Його жінка – це втілення філософії, відповідь на одвічні питання пошуку істини, гармонії духовного та тілесного. Вона – світло, доброта та чистота. Такого відчуття та сприйняття своїх образів автор досягає завдяки легким лініям, заокругленим формам, прозорості та повітряності простору, ритму, руху.

Триватиме виставка «Іпостасі Олександра Сухоліта. Скульптура. Графіка. Живопис» до 27 січня 2021 року в аукціонному домі «Золотое Сечение» (вул. Леоніда Первомайського, 4) з понеділка по суботу. Усі роботи художника, представлені на виставці, можна придбати.

Куратор виставки: Михайло Василенко (співвласник аукціонного дому «Золотое Сечение», мистецтвознавець, експерт).

Фото: Аукціонний дім «Золотое Сечение»