«A riveder le stelle»: виставка ілюстрацій до «Божественної комедії»

Галерея Уффіці у Флоренції створила віртуальну виставку рідкісних ілюстрацій до філософсько-фантастичної поеми «Божественна комедія» італійського поета Данте Аліг’єрі. Виставку відкрили до 700-річчя від смерті поета. Раніше малюнки публічно демонструвались лише двічі.

Експозиція виставки включає в себе близько 90 графічних ілюстрацій до епічної поеми, автором яких є італійський художник епохи Відродження Федеріко Зуккаро. Скетчі розподілені на три категорії відповідно до сюжету «Божественної комедії»: «Пекло», «Чистилище» і «Рай». Ці ілюстрації Цукарро створив з 1586 по 1588 рік, до колекції галереї Уффіці вони потрапили в 1738-м.

Після смерті Зуккаро у 1609 році малюнки зберігалися у сім’ї Орсіні, а потім у родині Медічі, перш ніж стати частиною колекції Уффіці у 1738 році. Всі малюнки виконані олівцем і тушшю в контрастних відтінках чорного і червоного.

Через крихкість ілюстрації Цуккарі до «Божественної комедії» публічно демонструвались тільки двічі: в 1865 році, на честь 600-річчя від дня народження Данте, і на виставці, присвяченій італійському поету, в 1993 році.

Переглянути повну колекцію зображень Фредеріко Цуккаро у високій роздільній здатності онлайн можна на сайті галереї Уфіцці.

Фото: Uffizi

Джерело: Inspired