ID-Art: застосунок з ідентифікації викрадених творів мистецтва

Міжнародна організація Інтерпол створила мобільний додаток, який допомагає ідентифікувати викрадені твори мистецтва та повернути їх власникам. Іще на етапі тестування застосунок допоміг знайти чотири викрадені предмети: дві італійські скульптури та дві голландські картини.

Додаток можуть використовувати не тільки спеціалісти в галузі мистецтва та правоохоронні органи, а й будь-хто. Для цього користувачеві пропонується завантажити до сервісу фотографію предмету мистецтва з сумнівною репутацією, який за допомогою передових технологій розпізнавання зображень та штучного інтелекту видає збіги з базою даних Інтерпола. Нині в ній міститься інформація про понад 52 000 втрачені твори мистецтва.

Додаток допоможе покращити процедуру перевірки артефактів потенційними покупцями. Тож ID-Art є важливою віхою у міжнародній боротьбі з незаконним обігом культурних цінностей, який, за підрахунками ЮНЕСКО, лише торік склав майже $ 10 мільярдів. Хоча точно оцінити обсяги чорного ринку мистецтва, неможливо.

Крім цього, в додатку можна повідомити про важливі культурні пам’ятки, що опинилися під загрозою знищення: історичні будівлі та археологічні розкопки, які могли бути пошкоджені під час стихійного лиха, грабежу чи конфлікту. Також розробники ID-Art передбачили функцію використання програми в якості постійно поновлюваної бази даних про вміст музейних та приватних колекцій творів мистецтва.

Завантажити додаток можна в App Store та Google Play.

Джерело: Forbes