«Французька весна» та День музеїв в Музеї Ханенків

Музей Ханенків вперше приєднується до щорічного фестивалю «Французька весна». Відкриття проєкту приурочено до Міжнародного дня музеїв 2021 – 18 травня. До фестивалю музей підготував спеціальну європейську експозицію, в якій буде представлено частину творів, що раніше ніколи не виставлялись.

Серед іншого вперше за історію музею Ханенків будуть представлені графічні твори відомих митців межі 19 – 20 століть: Оділона Редона, П’єра Боннара й Едуара Вюйара. Залу мистецтва Франції доповнять щойно відреставрованими пейзажами французьких художників  Жана Уеля, Луї Еме Жапі, Жана-Батіста Пільмана та портрет кузини Варвари Ханенко Надії Федорівни Муравйової-Апостол, написаний успішним паризьким художником Франсуа Фламенгом.  У «Золотому кабінеті» на час проєкту покажуть французькі шовки. Повністю оновиться вітрина з порцеляною всесвітньо відомих французьких мануфактур.

Також в рамках проєкту відбудуться лекції, екскурсії кураторок колекцій живопису, скульптури, графіки і декоративного мистецтва та презентація альбому «Французьке мистецтво в колекції Музею Ханенків. Вибрані твори», де найцінніші твори зібрання подано в супроводі захоплюючих коментарів українською та французькою мовами.

Крім того, 18 травня, у День музеїв традиційно діятиме вільний вхід до всіх експозицій, а також окремі виставкові проєкти, зокрема, «Спокуси Ієроніма Босха ІІ. Дослідження та реставрація» та Slow Art Day у музейному дворику.

У відвідувачів є унікальний шанс вільно відвідати «секретний» дворик музею та на власні очі побачити мозаїки, які на стіні будівлі музею виклав Василь Овчинніков, який директорував до 1978 року. Подейкують, що займався цим він щодня з 7-ї ранку.