Один із найстаріших фонтанів Києва — “Самсон” — відновлять

«Київзеленбуд» відремонтує фонтан «Самсон», що на Контрактовій площі. Закінчити ремонт пам’ятки планують до кінця 2018 року.

Відповідний тендер зареєстрували у системі ProZorro. Капітально відремонтувати фонтан планують за 2,4 мільйона гривень.

Планують повністю відновити чашу фонтана, архітектурні деталі, відреставрувати ліпнини,  укласти мозаїчну бруківку і встановити інформаційний щит. Закінчити ремонтні роботи планують до кінця 2018 року. Старт аукціону призначений на 2 листопада цього року.

_________________________________________________________________________________________________________________

Фонтан Самсон — один із найдавніших фонтанів Києва, розташований на Контрактовій площі. Вважають, що перший басейн для води тут спорудили ще за часів Київської Русі. Воду для нього подавали по дерев’яних трубах.

Басейн мав дах у вигляді альтанки, а в середині стояв янгол із чашею, з якої текла вода. Ще один янгол прикрасив дах альтанки на кшталт флюгера.

У кінці XVII ст. на даху альтанки встановили сонячний годинник. Його спорудив викладач Києво-Могилянської академії, француз Брульйон.

У 1749 тут вперше поставили скульптурку біблійного персонажа Самсона, що роздирав пащу лева.

У 1811 під час пожежі на Подолі альтанка була пошкоджена разом з сонячним годинником. Альтанку відновили, але вже без годинника.

У  1934 фонтан розібрали. Лише напередодні урочистостей з нагоди 1500-річчя Києва прийняли рішення відновити альтанку та фонтан. «Новий» Самсон створений за зразком стародавньої копії, збереженої в музеї. Відновлена і альтанка у формах українського бароко.