Андріївську церкву передали Константинополю

Передбачається, що представники Вселенського патріархату будуть проводити там богослужіння, релігійні обряди, церемонії та процесії. Таким чином українська влада зробила символічний жест єднання з «церквою-матір’ю України».

Про це повідомив президент України Петро Порошенко у своєму Twitter-каналі.

Андріївська церква передається Константинопольському Престолу Святого Андрія у користування для роботи його Представництва. Ми ще на крок наблизились до мети – отримання Томосу про автокефалію Православної Церкви в Україні. Дякую ВР, яка підтримала відповідний мій законопроект”, — зазначає президент. 

Передачу Андріївської церкві у Києві Вселенському патріархату обумовлено тим, що в Україні відновлено ставропігію. Ця церковна структура стане посередником між єдиною помісною Українською православною церквою та Константинополем.

Як повідомляє Главред, архієпископ Чернігівський і Ніжинський, речник Української православної церкви Київського патріархату Євстратій Зоря прокоментував цю новину таким чином:

В Україні відновлено ставропігію, тобто автономну церковну структуру, яка безпосередньо підпорядковується Вселенському патріарху. Фактично ця структура повинна бути своєрідним посольством Вселенського патріарха, призначення якого – сприяти більш ефективній взаємодії Української церкви зі Вселенським патріархатом. Ставропігія повинна здійснювати не лише дипломатичні, а й релігійні функції, тобто проводити богослужіння, а для цього потрібен храм. Якщо держава як власник і Вселенський патріархат як той, хто утворює ставропігію, досягли угоди, що таким храмом може бути Андріївська церква, то з боку нашої церкви заперечень немає.”

Верховна Рада ухвалила законопроект на засіданні 18 жовтня.