Аукціонний дім Christie’s виставив на продаж роботу, створену штучним інтелектом

Christie’s став першим у світі аукціонним домом, який виставив на продаж витвір, що був створений таким чином. Полотно оцінено у 7-10 тисяч доларів. 

Картина була створена у 2018 році та являє собою розмитий портрет гладкого священика, імовірно французького, родом із невизначеної епохи. Його ім’я, згідно з назвою полотна – Едмунд Беламі. На полотні у підписі також міститься алгебраїчна формула – алгоритм його створення.

Як пише ArtUkraine, продаж роботи може бути лише простим маркетинговим ходом. Натомість використання штучного інтелекту у створенні мистецтва підіймає низку важливих питань. Наприклад, якщо робота, задумана людиною, але створена машиною – кому будуть належати авторські права на неї? І чи можливе подальше виключення людського фактору із мистецтва загалом? Зрештою, відомий робот Софія навіть отримала громадянство Саудівської Аравії минулого року.

Портрет Едмунда Беламі, створений за допомогою штучного інтелекту.

Картина Беламі створена із застосуванням дворівневого алгоритму: генераторної та дискримінаторної частини. База проаналізувала 15 тис. портретів за період IV-XX ст. Генератор створює нове зображення, базуючись на цій добірці, а дискримінатор аналізує його на предмет того, чи була вона створена людиною чи генератором.

Юрист Boodle Hatfield, Тім Максвелл наголошує, що розвиток мистецтва, створеного за допомогою штучного інтелекту спричинить тотальну зміну закону, який стосується авторського права. Окрім того, з’являться нові проблеми із людським фактором у таких роботах.

Дотепер комп’ютер сприймався лише як машина для механічної роботи і навряд чи хтось міг подумати, що вона зможе стати творцем. Але такий сценарій розвитку – це наше найближче майбутнє», – зазначив Тім Максвелл.

Звісно, поки що про повну автономність комп’ютерів не йдеться, але надалі це може викликати доволі складні питання.

Джерело: artukraine.com.ua