Київська підземка долучилась до Фестивалю наївного мистецтва

З 9 жовтня Фестиваль наївного мистецтва виходить за межі інтернет-простору – до столичного метрополітену з проєктом «Абетка українського наїву». Відтепер дізнатися більше про українське наївне мистецтво та його представників пасажири київської підземки можуть прямо під час поїздки, завдяки інформаційним постерам. Курсуватимуть тематичні арт-вагони синьою гілкою метро.

Фестиваль наївного мистецтва — це онлайн-проєкт про творчість без меж і без обмежень. Його учасники найчастіше – художники-самоуки. Проте відсутність спеціалізованої художньої освіти деяким представникам наївного мистецтва не завадило відшукати світової слави. Зокрема, це Марія Примаченко, Катерина Білокур, Ганна Собачко-Шостак, Дмитро Молдованов та багато інших.

Інформаційний постер про наївне мистецтво

За підтримки Українського культурного фонду команда проєкту подорожувала містами, містечками й селами різних куточків України, збираючи інформацію про наївне мистецтво. Також вдалося відшукати роботи понад 100 митців: народного та авторського, сільського й міського мистецтва, впізнавані образи, а також невідомі сюжети. Сучасні автори й класики аматорської творчості, сотні наївних творів, інтерв’ю з художниками та факти їхнього життя, культурні маршрути та пам’ятки, колекції та дослідження про наївне мистецтво чекають на своїх глядачів на онлайн-платформі Фестивалю.

Інформаційний постер про наївне мистецтво

У рамках проєкту буде презентовано також віртуальний музей українського наїву. У ньому куратори представлять авторські виставки, присвячені сучасній і традиційній творчості митців-аматорів. А фондова частина Віртуального музею вперше об’єднає колекції наївного мистецтва Полтави, Переяслава, Бердичева, Києва, Коломиї та Дніпра.

Сергій Танадайчук, Килимок

Все почалося з паперового килимка. Якось Сергій Танадайчук знайшов його десь на Тернопільщині і вирішив: буде малювати у такому стилі. Тоді це здавалося простим, але розвиваючи свою творчість, заглибився в історію народного малярства, досконало вивчив трипільські й візантійські мотиви, розібрався в етнографії та антропології. "Заради відродження рідного мистецтва", казав Сергій. І став одним із тих, кому це відродження вдалося. Як гадаєте? До речі, як вам музичний супровід відео? Пишіть свої відгуки в коментарях⬇️#фестивальнаївногомистецтва #запідтримкиУКФ #Наїв

Опубліковано Ukrainian modern naive art Вівторок, 6 жовтня 2020 р.

На онлайн-платформі Фестивалю наївного мистецтва доступно понад 30 онлайн-подій фестивальної програми. Це: презентації художників та їхніх творів, екскурсії віртуальним музеєм від кураторів проєкту, лекції від артфахівців та дослідників наїву, майстер-класи від наївних митців, дитячі квести музеєм, дискусії про аматорське мистецтво, покази фільмів і музичні вечірки.
Долучайтесь!

На YouTube-каналі Ya Gallery можна переглянути архівні лекції та майстер-класи

Окрім цього, команда фестивалю закликає долучатись до спільноти українського наїву митців, які не мають художньої освіти. Необхідно заповнити анкету: https://forms.gle/edHdfFnJcr3T8V549  та додати до неї фото своїх робіт. Після кураторської передмодерації, твори та профайл митця-аматора  будуть розміщені на онлайн-платформі Фестивалю.

Фото: Ukrainian modern naive art

Джерело: КП «Київський метрополітен»