У готелі «Турист» демонтували керамічне панно «Місто на семи горбах»

Фойє київського готелю «Турист» панорама  Русі прикрашала з дня його відкриття в 1987 році. Понад 30 років гостей столиці зустрічали зображення княгині Ольги та князя Ярослава з донькою Анною – королевою Франції, Агапіта ​​Печерського, Клима Смолятича, птаха Сирина та інших героїв легенд і стародавньої історії Києва.

Над створенням горельєфного керамічного панно художниця Галина Севрук працювала цілих 7 років. Це була її остання монументальна робота. Щоб його розібрати керівництву готелю «Турист» вистачило одного дня.

Фрагмент панно “Місто на семи горбах” з зображенням княгині Ольги
Фрагмент панно “Місто на семи горбах”

На запитання журналістів про те, чи зв’язувалися з нею з приводу демонтажу панно, художниця відповіла:

«Ми живемо в такий час, коли ніхто нікого не питає. Ми живемо в країні, де твори монументального мистецтва юридично не існують і ніяк не враховано. Через це з 1991 року сотні мозаїк і барельєфів перестали існувати … На відміну від Литви, де кожна скульптура знаходиться на балансі міста, а тих, хто калічить монументальні твори, розшукує поліція».

Фрагмент панно “Місто на семи горбах” з зображенням птаха Сирина

В готелі причину демонтажу унікальної роботи пояснили тим, що вона не вписувалась в новий інтер’єр. Директор «Туристу» Віталій Драган запевнив, що панно демонтували «спеціалісти у даній сфері», і що усі його фрагменти збережені на 100% і відвезені на склад. Там панно чекатиме розпорядження  Галини Севрук, що з ним далі зробити.

Фрагмент панно “Місто на семи горбах”

Художниця, в свою чергу, наполегливо попросила розмістити панно в публічному просторі: тож тепер перед столичною владою і громадськістю стоїть завдання знайти музей або інше громадське місце, де можна буде його змонтувати. Як один з варіантів, панно можна буде встановити в експозиції майбутнього музею керамічної лабораторії Ніни Федорової, який у майбутньому планується відкрити на території заповідника «Софія Київська». До цього часу фрагменти демонтованої роботи будуть зберігатися на складі.

Джерело: ФОКУС

Фото: зі сторінки Aleksey Krayevskiy у Facebook.

Фрагмент панно “Місто на семи горбах”