Ернест Котков «Епізоди»

З 19 лютого по 8 березня у рамках дослідницької програми «Архів українського неофіційного мистецтва “Ukrainian Unofficial”» в галереї  «Дукат» триватиме виставка творів Ернеста Коткова «Епізоди».

В наші дні монументальні роботи Ернеста Коткова стали хрестоматійними,  проте мало хто знає, що художник належить до київських модерністів, пов’язаних з явищем неофіційного мистецтва.

Незважаючи на успішну кар’єру монументаліста, що розпочалася за часів відлиги,  живописна практика Ернеста Коткова зазнавала жорсткої критики. Митцю дорікали за формалізм і до 1980-х років всі свої полотна майстер створював «в стіл». Працюючи «для себе», він випробовував  ряд стилістичних прийомів, що згодом знаходили своє втілення в мозаїках та об’ємно-просторових композиціях, які зрештою мали набагато ширшу аудиторію ніж експоновані на виставках твори.

Ернест Котков “Образ”,1990 р.
Ернест Котков “У відблисках місяця”, 2002 р.

Серед близьких друзів художника був Сергій Параджанов. Так само як і дружба з Валерієм Ламахом ці стосунки позначилися на творчості Ернеста Коткова. З ними пов’язана низка робіт — від портретів харизматичного режисера та «карпатських» ліноритів, зроблених після відвідин зйомок культової стрічки «Тіні забутих предків» до колажної серії, створеної у 1970-х роках.

Часто у фокусі уваги художника опинялися його близькі, зокрема дружина Валентина та син Ігор. Їх образи можна побачити на творах 1960-1970-х років. У 1980-х роках художник  звертається до чистої абстракції, яка захоплювала майстра решту життя.

Ернест Котков. Портрет Сергія Параджанова. Початок 1960-х рр.
Ернест Котков “Гуцули” 1963 р.

Виставка в галереї «Дукат» оповідає про ряд епізодів — своєрідних «кадрів», з життя художника, які знаходять своє відображення в його творах. Подія здійснюється з нагоди 90 річниці з дня народження Ернеста Коткова за ініціативи Валентини Коткової та галереї «Дукат».

 Ернест Котков (1931-2012).

Народився у Києві 3 березня 2012 року. Закінчив Київський державний художній інститут (1955). Педагоги з фаху — В. Касіян, Ф. Самусєв, С. Подерв’янський. З 1954 р. учасник всесоюзних, республіканських і міжнародних виставок. Член НСХУ (1958). Член творчого об’єднання «Погляд». Після 1991 р. провів понад 10 персональних виставок в Україні, Німеччині, Нідерландах, Великобританії та ін. Працював у галузях монументального мистецтва, станкового живопису та графіки. У співавторстві з В. Ламахом та І. Литовченком створив мозаїки та монументальні композиції для оформлення Річкового вокзалу в Києві та аеропорту «Бориспіль». Твори зберігаються у Національному художньому музеї України, Музеї сучасного мистецтва України та інших музейних і приватних зібраннях в Україні та за кордоном.

Аукціонний дім «Дукат» (м. Київ, вул. Володимирська, 5), (044) 270-50-79

Фото та джерело: ДУКАТ