23 лютого в приватному музеї історичного костюма та стилю Вікторії Лисенко «Victoria Museum» відкриється виставка до 150-річчя Лесі Українки. В експозиції представлено понад 20 аутентичних експонатів епохи, в якій жила і творила видатна поетеса. Також на виставці буде представлено світлини Лесі Українки та обрані її листи, рядки з яких озвучено в аудіогіді. Разом усі експонати допоможуть відвідувачам скласти образ Лесі Українки.
Вона стала найяскравішою жінкою української «Прекрасної епохи» і поетично відобразила передові ідеї свого часу. Аутентичні речі, характерні для періоду життя Лесі Українки, розкривають її як земну жінку. Лідерка думок свого часу, дворянка, яка багато подорожувала, попри скромність та невибагливість до розкоші турбувалася про те, щоб виглядати відповідно до свого статусу. Відомо також, що матір Лесі Українки Олена Пчілка була модницею і навіть традиційний стрій стилізувала під стиль 1860-х.


Серед іншого, на виставці можна побачити мереживну сукню, в якій Леся могла б прогулюватися біля моря; блузи, подібні до яких вона могла б обирати для роботи, а також сукні, в яких легко можна уявити її в компанії подруги – Ольги Кобилянської.
Також в експозиції є побутові речі, якими могла б користуватися Леся Українка. Зокрема, вишуканий і практичний кришталевий набір для письма; люстерко, чарівна парасолька з вишуканим шовковим куполом і бамбуковою ручкою, – незмінний атрибут панянок кінця 19-го століття.
Серед виставлених речей є ще один унікальний експонат – костюм дійсного статського радника, яким був батько Лесі, Петро Косач. Довершує картину сукня з пелериною, аналогічна до якої була в гардеробі матері поетеси – знаної модниці Олени Пчілки.
Куратори виставки: історик моди Мирослав Мельник та засновниця Victoria Museum Вікторія Лисенко. Триватиме виставка до 9 березня.
Фото: Блог історика моди Мирослава Мельника
Джерело: Victoria Museum