Ентоні Гопкінс вийшов із тіні як художник

Про те, що відомий британський та американський актор і режисер пише картини, широкому загалу стало відомо після того, як митець опублікував у TikTok відео, в якому він танцює на тлі великої картини. На ній вимальовувались обриси обличчя у нанапів-абстрактному виконанні. Незабаром з’ясувалось, що полотно нещодавно завершено, а його автором є сам Гопкінс.

Виявилось, що картини 79-річного Ентоні Гопкінса нині представлено у двох постійних виставкових експозиціях галереї Джеффа Мітчума в Лас-Вегасі та Художньому музеї Палм-Спрінгз в Каліфорнії. Деякі з них коштують близько $ 80 000, хоча сам актор ніколи не розглядав своє малювання, як серйозне мистецтво, а вважає його арт-терапією, яка допомагає мозку краще працювати і змушує митця сміятись.

Художнику Ентоні Гопкінсу подобається писати обличчя та пейзажі, використовувати яскраві кольори.

Ентоні Гопкінс “Джордж”

«Мені потрібно багато часу, щоб щось намалювати, але це не копітка робота. Я імпровізую, а потім зупиняюся. Я можу повернутися до цього через кілька днів, або тижнів, а потім завершити. Я гіперактивний. Іноді я починаю з трьох картин одночасно. Намагаюся змінити стиль живопису, але в цьому немає стилю. Я експериментую з оліями, акрилами та чорнилом і взагалі все це змішую. Живопис – це те, що мені дуже подобається, як гра на фортепіано. Мені це дуже весело. Я просто малюю задля свого задоволення».

В інтерв’ю для американського видання ARTnews Ентоні Гопкінс зізнався, що багато малювати, як і грати на фортепіано, він почав в п’ятирічному віці. Захоплення хлопця заохочувала матір, крім того, сусідка майбутнього актора вивчала мистецтво і часто малювала Гопкінса олівцем і крейдою на вагонному папері. А також запросила хлопця до студії над поштовим відділенням у Порт-Талбот (місто на півдні Уельсу) і познайомила з живописом.

Ентоні Гопкінс “Автопортрет”

Однак, серйозно пов’язати своє життя з живописом Ентоні Гопкінс не наважився, бо вважав, що це потребує вагомих знань і таланту. Хоча, з інтерв’ю зрозуміло, що актор непогано знається на історії живопису та орієнтується в біографіях відомих художників. Зокрема, він надихається творчістю Уільяма Тернера, Пабло Пікассо, Едгара Дега, Клода Моне, а також Л. С. Лоурі, Люсьєна Фрейда, Максфілда Парріша, Оскара Кокошка та Френсіса Пікабія.

Ентоні Гопкінс “Ембер Нуар”

Майже 50 років актор писав і приховував свої роботи навіть від найближчих. Доки у 2000-х дружина Гопкінса і його друг, кінохудожник Стен Вінстон не переконали митця вільно малювати, не замислюючись над професійним рівнем творів.

«Не аналізуй добре це чи погано. Те ж саме стосується письма, або чогось іншого. Якщо хтось хоче написати роман чи п’єсу, сценарій чи книгу з кулінарії – це неважливо – зробіть це і не турбуйтеся, – закликав мене Стен Вінсон. Відтоді я вільно малюю. До того ж Генрі Міллер написав цікаву книгу, яка називалась «Малюй, як хочеш і вмирай щасливим», – прокоментував Ентоні Гопкінс.

Ентоні Гопкінс “Малібу”

Фото: ARTnews / StyleInsider

Джерело: ARTnews