З’явився мультимедійний онлайн-проєкт «Енциклопедія архітектури України»

Громадська організація «Urban Forms Center» у партнерстві з містом Славутич запустила онлайн-платформу «Енциклопедія архітектури України». Проєкт, створений на перетині архітектури, історії, критики, кінематографа і візуального мистецтва, досліджує взаємовплив архітектури і суспільства.

До створення мультимедійної платформи, серед іншого, долучились музейники, архівісти, архітектори, журналісти, урбаністи, режисери, відеомейкери та медіахудожники, і майже 20 партнерських організацій з Аргентини, Німеччини, Грузії, Нідерландів, Данії.

Енциклопедія не дає готових відповідей, – лише актуалізує через мультиперспективну картину роздуми суспільства стосовного того, що є архітектурою України і чому вона саме така, якою є? А також: як суспільство формує архітектуру та навпаки?

Креслення водолікувального корпусу дитячого санаторію в Євпаторії 1964 рік

Сайт складається з трьох великих розділів: держава, економіка та право. Нині запущено тільки перший розділ, який розподілено на категорії «влада», «сакральне», «мова», «порядок» і «націєтворення». Водночас, кожна категорія містить тематичні архітектурні кейси, такі як «ЖК», «майдани», «сквот», «ордер», «ВДНГ», «козацьке бароко» тощо. Їх розподілено за хронологічним принципом і від кожної категорії відгалужуються дві осьові лінії – «вчора» і «сьогодні».

Усі обрані категорії супроводжуватимуться документальними відео або фотопроєктами, критичними текстами, рідкісними архівними матеріалами, які в сукупності мають дати цілісне уявлення того, як упродовж різних історичних періодів архітектура відповідала на суспільні проблеми, реагувала на зміни або була їх каталізатором, рушійною силою.

Енциклопедія архітектури України

Фото: @urbanformscenter 

Джерело: Хмарочос